فیل شیلر بار دیگر دلایل فنی محدودیت رَم مک بوک پرو 2016 را تشریح کرد

فیل شیلر بار دیگر دلایل فنی محدودیت رَم مک بوک پرو 2016 را تشریح کرد

مک بوک پرو های جدید اپل با طیف وسیعی از بازخوردهای منتقدین و کاربران مواجه شدند؛ برخی به تمجید از این لپ تاپ های حرفه ای پرداخته و بعضی نیز آنها را به باد انتقاد گرفتند، اما یکی از سؤالات مشترک در بین همه علاقه مندان دنیای فناوری، محدودیت رَم 16 گیگابایتی دستگاه هاییست که لقب Pro را یدک می کشند.

اپل پیش تر در پاسخ به چنین سؤالی، مصرف باتری را عامل اصلی در این تصمیم عنوان نمود، اما پس از اینکه «بن اسلینی» از MacDaddy کالبدشکافی کاملی از مک بوک پرو انجام داد، فیل شیلر دوباره دست به قلم شده و توضیحاتی را در این باره مطرح نمود.

او در این ایمیل اعلام کرد علاوه بر افزایش مصرف باتری، تعبیه 32 گیگابایت رَم در این دستگاه به بورد متفاوتی نیاز داشته که در صورت استفاده از آن، فضای کافی برای دیگر قطعات از جمله باتری باقی نمی ماند.

ifixit-15-inch-macbook-pro-with-touch-bar

«اسلینی» در بررسی جامع خود از سخت افزار به کار رفته در مک بوک پرو 2016 اعلام کرد اپل از چیپ های رَم ویژه ای تحت عنوان LPDDR3E استفاده کرده که مصرف بسیار پایینی دارند، اما ظرفیت آنها حداکثر 16 گیگابایت است.

حال اگر این شرکت می خواست از 32 گیگابایت رَم بهره گیرد، مجبور بود به سراغ حافظه های DDR4 برود، اما نمونه های کم مصرف این نسل از سوی پردازنده های اینتل به کار رفته در لپ تاپ های مورد بحث پشتیبانی نمی شود.

نهایتاً اگر حافظه های DDR4 استاندارد در مک بوک پرو 2016 به کار گرفته می شد، مصرف باتری کل مجموعه بین 10 الی 20 درصد افزایش می یافت، وضعیتی که نتیجه مطلوبی را برای کاربران حاصل نمی کرد.

به هر حال ظاهراً اهالی کوپرتینو معتقدند استفاده از چیپ های حافظه پر سرعت 2133 مگاهرتزی با توجه به ابعاد کوچک و شارژدهی مناسب مک بوک پروهای جدید، توجیه خوبی برای محدودیت رَم به 16 گیگابایت است، در صورتی که بسیاری از کاربران حرفه ای با آنها هم عقیده نیستند.

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato