گزارشی دیگر، عرضه آیپد 10.5 اینچی در سال 2017 را تایید کرد

گزارشی دیگر، عرضه آیپد 10.5 اینچی در سال 2017 را تایید کرد

گزارشی از سوی یک تامین کننده زنجیره ای قطعات تایوانی شب گذشته منتشر شد که نشان می دهد اپل قصد دارد یک تبلت ۱۰.۵ اینچی به مقاصد «تجاری و آموزشی» تولید کند و در سال آینده به بازار بفرستد.

گفته شده که تبلت ۱۰.۵ اینچی به پردازنده A10X اپل مجهز است و احتمالا تولیدشان از ماه آینده آغاز خواهد شد. در گزارش آمده، اپل عمدتا به این دلیل قصد دارد آیپد ۱۰.۵ اینچی بسازد که تبلت های ۱۰ اینچی و بزرگ تر میان کسب و کارها و مراکز آموزشی ایالات متحده بسیار محبوب بوده اند.

آیپد ۹.۷ اینچی بسیار کوچک و آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی نیز برای این بازار بیش از حد گران قیمت است.

ipad_lineup_2016_sides-800x167-w600

چندین منبع اخیرا ادعا کرده اند که اپل قصد دارد خط تولید آیپدهای خود را گسترش داده و یک مدل دیگر به تعداد آیپدهایش اضافه کند. چند هفته پیش بود که تحلیلگران سازمان Barclays گفته بودند به زودی شاهد آیپد ۱۰.۹ اینچی بدون حاشیه از سوی اپل خواهیم بود. با این وجود باید شاهد معرفی آیپد های ۹.۷ اینچی و ۱۲.۹ اینچی جدید در کنار یک مدل جدید دیگر باشیم که منابع فعلا ۱۰.۵ و ۱۰.۹ اینچ را گزارش کرده اند.

البته یک منبع ژاپنی نیز اکتبر امسال گفته بود اپل می خواهد آیپد پرو ۱۰.۱ اینچی بسازد و اوایل ۲۰۱۷ عرضه کند.

با این حال، شاهد دومین گزارشی هستیم که ساخت دیوایس ۱۰.۵ اینچی را از سوی اپل تایید می کند. مینگ چی کو که سابقه درخشانی در زمینه پیش بینی این اتفاقات دارد هم حرف مشابهی زده بود و حتی پردازنده را هم به درستی پیش بینی کرد.

اضافه بر این، کو گفته بود که اپل قصد دارد مدل های ارزان تری از آیپد ۹.۷ اینچی را هم به بازار ارائه دهد. گزارش دیروز تایوانی ها نیز این مسئله را تایید می کند و علت اش را رقابت اپل با مدل های اندرویدی اعلام کرده است.

انتظار می رود که طی سه ماه ابتدایی سال ۲۰۱۷ (با در نظر گیری عرضه تبلت ها در ماه مارس)، حدودا ۲ میلیون آیپد ۱۰.۵ اینچی به بازار ارائه شود و این رقم تا انتهای سال به ۵ الی ۶ میلیون برسد. کو پیش بینی کرده که تغییرات اساسی، نظیر استفاده از نمایشگر OLED، احتمالا در مدل های سال ۲۰۱۸ نمایان می شود.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato