لنوو در پی خرید واحد لپ تاپ و پی سی سامسونگ است

لنوو در پی خرید واحد لپ تاپ و پی سی سامسونگ است

لنوو در پی خرید واحد لپ تاپ و پی سی سامسونگ است

بدون تردید کمپانی سامسونگ یکی از بزرگترین شرکت های فعال در حوزه تکنولوژی و ماشین آلات صنعتی است، اما یقیناً سال ۲۰۱۶ را می توان یکی از بدترین سال های تجاری این شرکت کره ای دانست.

شهریور ماه و در حالی که چشم امید طرفداران این برند به فبلت جدید نوت ۷ بود، مشکلات و حوادثی گریبان گیر واحد موبایل سامسونگ شد که عملاً ضرری چند میلیارد دلاری به آنها وارد نمود و در نهایت نیز منجر به قطع تولید یکی از مورد انتظارترین پرچمداران سال گشت.

در همان ماه نیز مدیران سامسونگ پس از کش و قوس های فراوان رسماً خبر دادند تجارت پرینتر خود را با قیمت ۱.۰۵ میلیارد دلار به HP فروخته اند و احتمالاً تا الان مراحل تبادل آن نیز به اتمام رسیده است.

np355v5c-s05de-79145-0-w600

یکی دیگر از واحدهایی که از بدو تولد دچار مشکلات عدیده ای بود و هرگز نتوانست به موفقیتی چشم گیر دست یابد، تجارت لپ تاپ و پی سی سامسونگ است. شاید کمتر کسی در بازار لپ تاپی با برند این کمپانی کره ای دیده باشد، اما دو یا سه سال پیش سامسونگ تلاش زیادی برای کسب بخشی از صنعت پی سی کرد؛ که البته موفق نشد.

حالا برخی از رسانه های کره ای گزارش می دهند شرکت چینی لنوو قصد دارد با صرف هزینه ۸۵۰ میلیون دلار، واحد لپ تاپ و پی سی سامسونگ را خریداری کند. اگرچه هیچ تایید رسمی مبنی بر این ماجرا وجود ندارد، اما چنین اتفاقی به هیچ وجه دور از انتظار نیست.

حتی یکی از مدیران سامسونگ در تماس با وب سایت The Investor اذعان داشته «بدیهی است سامسونگ با توجه به تجارت زیان آور پی سی، از بازار مربوطه خارج شود.»

کمپانی کره ای سامسونگ در حال حاضر جایگاه مستحکمی در صنعت تلفن های هوشمند، تلویزیون ها و سایر لوازم خانگی داشته و علاوه بر این بخش اعظمی از درآمد خود را مدیون ماشین آلات صنعتی و تامین تجهیزات کارخانه ای است.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل