اولین اطلاعات از آلفیری؛ نخستین محصول الکتریکی مازاراتی

اولین اطلاعات از آلفیری؛ نخستین محصول الکتریکی مازاراتی

اولین اطلاعات از آلفیری؛ نخستین محصول الکتریکی مازاراتی

کمپانی ایتالیایی مازراتی چندی پیش اعلام کرده بود که نخستین خودروی الکتریکی خود را در سال ۲۰۲۰ ساخته و به دست مشتریان می رساند و طبق خبر های جدید حالا می دانیم که ظاهر آن چگونه خواهد بود.

قرار است نسخه ای الکتریکی از خودروی کانسپت آلفیری ساخته شود که به عنوان یک کانسپت دو سرنشین نخستین بار در سال ۲۰۱۴ و در نمایشگاه ژنو از آن رونمایی شد.

آلفیری در روز های نخست قرار بود با یک موتور V6 و به عنوان رقیب مستقیم پورشه ۹۱۱ تولید شود ، اما ابعاد بزرگ تر آلفیری این گفته را کمی نقض می کرد و ابعاد ظاهری آن حتی از جگوار اف تایپ بزرگ تر است.

mas-2

البته نسخه بنزینی آلفیری در سال ۲۰۱۹ به تولید انبوه خواهد رسید و انگار مازراتی نیز به طیف طرفدران محیط زیست پیوسته است. چرا که قرار است یک موتور ۶ سیلندر خورجینی جای خود را به نسخه خوش صدای V8 بدهد و شاید بتوان با توجه به مشخصات موتور های کنونی V6 حدس هایی درباره قدرت و مشخصات فنی نسخه بنزینی زد.

اما هنوز هیچ اطلاعات خاصی از نسخه الکتریکی در دسترس نیست ، اما با توجه به پیشینه مازراتی نباید آن را دست کم گرفت.به هر حال احتمالا افرادی که طرفدار دو آتشه صدای موتور های V8 مازراتی هستند ، مخالف ساخت چنین خودروی اقتصادی خواهند بود.

mas-3

اما باید این را نیز در نظر گرفت که کسی حتی یک درصد احتمال نمی داد که تسلا ۴۰۰ هزار پیش خرید برای خودروی الکتریکی دریافت کند و یا حتی فولکس واگن از خط فکری دیزل به دسته سازندگان خودروی الکتریکی بپیوندد. پس احتمالا مازراتی فروش خوبی را برای آلفیری برقی پیش بینی کرده است.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل