پاناسونیک پنل های LCD حرفه ای قابل رقابت با فناوری OLED را معرفی کرد

پاناسونیک پنل های LCD حرفه ای قابل رقابت با فناوری OLED را معرفی کرد

روزگار خوش پاناسونیک در حوزه تلویزیون های خانگی به سال های نه چندان دور باز می گردد، اما این کمپانی امروز اعلام کرد به فناوری جدیدی در حوزه نمایشگرهای IPS دست یافته که می تواند به آنها در بازگشت به بازار حرفه ای کمک شایانی نماید.

با استفاده از این تکنولوژی، پنل های LCD می توانند به نور پس زمینه با دقتی در سطح پنل های OLED دست یابند. در واقع این نمایشگرها قادرند نور پس زمینه را به ازای هر پیکسل تنظیم کنند که به گفته سازنده، نسبت کنتراستی برابر با ۱۰۰۰۰۰۰:۱ را به ارمغان خواهد آورد.

panasonic_precision-backlight

این نسبت کنتراست در عمل می تواند رنگ مشکی عمیق و خالصی را به ارمغان آورد، ضمن اینکه نور سفید نیز به بالاترین سطح شفافیت خود می رسد، و نهایتاً تصاویر با رنگ هایی به غایت زنده و تحت تکنولوژی HDR به نمایش در می آیند.

پاناسونیک می گوید این نمایشگرها در تولیدات ویدیویی، پزشکی و دیگر صنایع کاربرد خواهد داشت. البته سونی نیز چندی پیش به بازار صفحات نمایش پزشکی وارد شده و از این پنل ها برای نشان دادن تصاویر حاصل از پرتو اکس استفاده می کند.

panasonic_graphic_liquid_crystal_panel

گفتنیست یکی از مزایای فناوری جدید، دستیابی به حداکثر روشنایی پایدار ۱۰۰۰ نیت است. برای مقایسه می توان گفت تلویزیون KS8000 سامسونگ در حالت عادی به ۱۳۷ نیت و در حالت HDR به ۷۶۶ نیت دست می یابد. بنابراین به نظر می رسد پاناسونیک برگ برنده ارزشمندی را در دست داشته باشد.

البته نهایتاً باید اذعان داشت به این زودی ها نمی توان تلویزیونی خانگی مجهز به چنین فناوری را از فروشگاه های محلی تهیه کرد، زیرا هزینه ساخت آنها بسیار بالاست و بیشتر برای مصارف حرفه ای ساخته و عرضه می گردد، هرچند هیچ مانعی سر راه افراد متمول برای دستیابی به چنین محصولاتی وجود نخواهد داشت.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato