اسنپدراگون 820 برای اجرای اپلیکیشن های x86 توان کافی ندارد

اسنپدراگون 820 برای اجرای اپلیکیشن های x86 توان کافی ندارد

اسنپدراگون 820 برای اجرای اپلیکیشن های x86 توان کافی ندارد

چند روز قبل خبردار شدید کوالکام و مایکروسافت قصد دارند با مشارکتی انقلابی، از سال آینده چیپست های اسنپدراگون را درون کامپیوترهای شخصی به کار گیرند. در این رویداد، دموی زنده ای از یک PC مجهز به چیپست اسنپدراگون ۸۲۰ به نمایش گذاشته شد که برنامه های x86 ویندوز را به اجرا در می آورد.

در این ویدیو دیدیم برنامه هایی همچون مرورگر Edge و ادوبی فتوشاپ به خوبی عمل می کنند. با این حال کارشناسان معتقدند پردازنده به کار رفته در سخت افزار مورد بحث توانایی مدیریت کامل و بهینه اپلیکیشن های x86 را ندارد و بنابراین باید به جدیدترین نسل چیپست های کوالکام، یعنی اسنپدراگون ۸۳۵ روی آورد.

snapdragon-820

این خبر برای تولیدکنندگانی که قصد داشتند از این محصول در دیوایس های سال آینده خود استفاده کنند، چندان خوشایند نخواهد بود. اسنپدراگون ۸۲۰ هنوز هم یکی از برترین محصولات سخت افزاری بازار به شمار می رود، و مهم تر از همه، قیمت آن در مقایسه با نمونه های پیشرفته تر، بسیار کمتر خواهد بود.

با این حال در صورت صحت خبر فوق، این شرکت ها مجبورند به گزینه گران قیمت تر اسنپدراگون ۸۳۵ روی آورند، اقدامی که باعث افزایش قیمت تمام شده محصولات و در نتیجه، کاهش حاشیه سود و عدم اقبال کافی خریداران خواهد شد.

small_windows_10_snapdragon_snapdragon

گفتنیست طبق شایعات موجود، اقدام مشترک ردموندی ها و کوالکام در راستای معرفی موبایل پیشرفته «سرفس فون» در سال آینده صورت گرفته است. این تلفن همراه که احتمالاً در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ به بازار خواهد آمد، مجهز به ویندوز ۱۰ بوده و از چیپ مجتمع اسنپدراگون ۸۳۵ بهره می گیرد، تا شاید بتواند مایکروسافت را دوباره به یکی از بازیگران اصلی عرصه موبایل بدل سازد.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل