اپل یکی از مهندسین کلیدی پورشه را به استخدام خود درآورد

اپل یکی از مهندسین کلیدی پورشه را به استخدام خود درآورد

اپل یکی از مهندسین کلیدی پورشه را به استخدام خود درآورد

چندی پیش، شایعاتی منتشر شدند که از تغییر استراتژی اپل در حوزه خودرو حکایت داشتند. اگرچه این کمپانی در آغاز قصد داشت اتومبیل های الکتریکی را از پایه تولید کند، اما ظاهراً به خاطر مشکلات نامعلوم و فقدان پیشرفت کافی، تصمیم آنها عوض شده و روی توسعه پلتفرم نرم افزاری ماشین های خودران تمرکز کرده اند.

با این حال، به نظر می رسد اهالی کوپرتینو هنوز به طور کامل از رؤیای «خودروی اپل» دست نشسته و گزارشات اخیر نشان می دهند چندی پیش «الکساندر هیتزینگر»، مدیر فنی سابق سوپراسپرت های پورشه را به استخدام خود درآورده اند.

alexander-hitzinger
الکساندر هیتزینگر

هیتزینگر که مهندسی باسابقه است، پیش از این در چندین تیم مسابقه فرمول یک نیز مشارکت داشته و سپس در سال ۲۰۱۱ به پورشه پیوست. تصمیم اپل برای به خدمت گرفت هیتزینگر با توجه به سابقه درخشان او در کمپانی معتبر خودروسازی آلمانی، به ویژه توسعه سوپراسپرت هیبریدی پورشه ۹۱۹، بسیار جالب است.

خودروی هیبریدی پورشه 919
خودروی هیبریدی پورشه ۹۱۹

البته سابقه و تجربه مدیریتی هیتزینگر نیز کاملاً برجسته است، و از سوی دیگر کارشناسان معتقدند یکی از دلایل به نتیجه نرسیدن پروژه تایتان اپل، ضعف مدیریتی و فقدان توان راهبری در این مجموعه بوده، به خصوص اینکه چندی پیش، «استیو زادسکی» مدیر اصلی این پروژه به دلایل شخصی تیم فوق را ترک کرد.

با همه این تفاسیر، هنوز وضعیت پروژه تایتان، یعنی ساخت اتومبیل هوشمند بدون راننده به طور کامل توسط اپل، چندان مشخص نیست و استخدام هیتزینگر و نامه اخیر اهالی کوپرتینو به NHSTA در مورد رفع موانع سر راه شرکت های فعال در حوزه فناوری خودران، بیش از پیش نشانه سردرگمی و بلاتکلیفی این پروژه است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل