برخی از امکاناتی که اوایل سال 2017 به ویندوز 10 موبایل اضافه می شوند

برخی از امکاناتی که اوایل سال 2017 به ویندوز 10 موبایل اضافه می شوند

اگرچه ویندوز ۱۰ موبایل از نظر سهم بازار به مراتب پایین تر از اندروید و iOS قرار دارد، اما کاربران این سیستم عامل هم علاقه دارند ویژگی های جدیدی را از طریق آپدیت های مایکروسافت به دست آورند. خبر خوب اینکه در سال ۲۰۱۷ قابلیت های خوبی به این OS اضافه خواهد شد.

اول از همه، مایکروسافت به ارتقاء مرورگر Edge می پردازد و ویژگی جدیدی به نام Web Payment را ارائه می نماید. با استفاده از این قابلیت، فرایند پرداخت مالی در وب سایت هایی که از Payment Request API پشتیبانی می کنند، بسیار ساده تر خواهد شد.

windows10-wallet

همچنین سیستم متمرکز Edge نیز به گونه ای تغییر خواهد کرد که شباهت بیشتری با رابط کاربری PC پیدا کند. در این بخش، گزینه ها و تنظیمات بیشتری در اختیار کاربر قرار گرفته و ظاهر گرافیکی آن نیز شبیه به ویندوز ۱۰ روی کامپیوترهای شخصی خواهد بود.

windows10-edge

از دیگر قابلیت هایی که به Edge اضافه می شود، می توان به سامانه کتابفروشی یکپارچه اشاره کرد که ذخیره سازی و بوکمارک کردن کتاب های الکترونیکی را برای کاربر مهیا می سازد، و رابط کاربری جدید نیز مدیریت مجموعه را ساده تر خواهد کرد.

windows10-settings2

در بخش تنظیمات، در چیدمان و ترتیب برخی از بخش ها تجدید نظر شده تا دسترسی به آنها ساده تر گردد. به عنوان مثال قسمت جدیدی برای اپلیکیشن ها وجود دارد که با استفاده از آن می توان به جزئیات برنامه های کاربردی نصب شده، بازنشانی آنها و دیگر عملیات مربوطه دسترسی داشت.

در قسمت دیوایس ها نیز شاهد تغییراتی هستیم، و مایکروسافت رابط کاربری ابزارهای متصل را از نو طراحی کرده تا دیوایس های مرتبط با یکدیگر، در گروه های مشترک قرار گیرند.

windows10-settings1

قابلیت توقف دریافت آپدیت های ویندوز به مدت ۳۵ روز نیز در تنظیمات فراهم شده است، که البته فعال سازی چنین گزینه ای در ویندوز موبایل چندان پیشنهاد نمی شود، اما اگر می خواهید یک بیلد خاص را نصب نکنید، به دردتان خواهد خورد.

نهایتاً پشتیبانی از محتوای سه بعدی نیز به ویندوز ۱۰ موبایل خواهد آمد. مایکروسافت بدین منظور از اپلیکیشن View 3D که به تازگی روی نسخه های PC اضافه شده، استفاده خواهد کرد. البته فعلاً کاربر فقط می تواند فایل های سه بعدی (۳MF - PLY - OBJ - FBX و STL) را ببیند، اما در ادامه توانایی خلق چنین محتوایی را نیز خواهد داشت.

windows10-view3d

گفتنیست برخی از این قابلیت ها در ماه ژانویه برای کاربران اینسایدر ویندوز موبایل عرضه خواهد شد، اما احتمالاً مجموعه کامل آنها بعلاوه ویژگی های دیگر، از طریق آپدیت Creators به دست کاربران می رسد.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato