اپل به زودی تولید آیفون در خاک هند را آغاز خواهد کرد

اپل به زودی تولید آیفون در خاک هند را آغاز خواهد کرد

پس از ماه ها بحث و گفتگو، اپل بالاخره با مقامات کشور هند به توافق رسیده و به زودی تولید آیفون را در این کشور آغاز خواهد کرد. گزارشات دریافتی نشان می دهند این فرایند از آوریل ۲۰۱۷ آغاز می گردد.

اهالی کوپرتینو بدین منظور با شرکت تایوانی تولیدکننده موبایل به نام «ویسترون» همکاری می کنند، و محل ساخت آیفون نیز شهر بنگلور خواهد بود. ویسترون قصد دارد کارخانه ای را در شهرک صنعتی پینیا نزدیک بنگلور تأسیس نماید.

به گزارش این منبع خبری، اپل در تصمیم خود برای تولید اسمارت فون در هند بسیار جدیست، و بهترین محل را برای این کار انتخاب کرده، زیرا بنگلور قطب فناوری هند بوده و با نام «سیلیکون ولی هند» شناخته می شود. کمپانی آمریکایی تا پایان سال ۲۰۱۷ ظرفیت تولید آیفون در این کشور را به حداکثر می رساند.

البته پیش از این تصور می شد با توجه به همکاری درازمدت اپل با شرکت چینی فاکسکان، و کارخانجات متعدد این کمپانی در هند، مسئولیت تولید آیفون نیز به آنها سپرده شود، اما ظاهراً قراردادهای سنگین فاکسکان با شیائومی و وان پلاس، آمریکایی ها را به سمت تایوانی ها سوق داده.

گفتنیست ساخت یا مونتاژ آیفون در هند برای اپل بسیار حیاتیست، زیرا این شرکت برای حفظ مزیت رقابتی، ناچار است قیمت تمام شده محصولاتش را پایین بیاورد، ضمن اینکه دولت هند نیز در حال حاضر مالیات سنگینی روی تجهیزات الکترونیکی وارداتی اعمال می کند تا کمپانی های سازنده را به تولید در خاک این کشور وادار سازد.

لازم به ذکر است موارد فوق هنوز به طور رسمی از طرف اپل تأیید نشده، اما احتمالاً به زودی خبرهای بیشتری در این رابطه خواهیم شنید.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato