آخر خط؛ توقف فروش موبایل های ویندوزی لومیا از سوی مایکروسافت

آخر خط؛ توقف فروش موبایل های ویندوزی لومیا از سوی مایکروسافت

شهریور ماه بود که برخی از منابع آگاه از احتمال توقف فروش تلفن های هوشمند خانواده لومیای مایکروسافت تا پایان سال ۲۰۱۶ میلادی خبر دادند.

طی ماه های اخیر هم متوجه شدیم موجودی موبایل های مبتنی بر ویندوز در فروشگاه های مایکروسافت به شدت کاهش یافته و واحد فروش آنلاین انگلستان این کمپانی نیز با اتمام موجودی مواجه گردیده است.

حالا که سال ۲۰۱۶ به پایان رسیده و نخستین روزهای سال نوی میلادی را سپری می کنیم، ادعای مذکور به حقیقت بدل شده و هیچ لومیایی با سیستم عامل ویندوز ۸.۱ یا حتی ویندوز ۱۰ موبایل به فروش نمی رسد.

لومیا 520 محبوب ترین موبایل ویندوز فونی

در حال حاضر صفحه رسمی فروش موبایل های ویندوزی مایکروسافت، ۱۳ تلفن هوشمند مختلف را نمایش می دهد که ۸ تای آنها عبارت «Out of Stock» را نمایش می دهند و تمام مدل های لومیا را شامل می شوند.

گزینه های قابل خریداری فعلاً یک مدل دیوایس ارزان قیمت Acer، دو مدل از تلفن های هوشمند BLU و پرچمداران HP هستند که به نوعی تنها امید مایکروسافت برای حضور هرچند کمرنگ در صنعت موبایل های همراه به شمار می روند.

اگرچه می توان برخی از مدل های لومیا را از سایر خرده فروشی های آنلاین و فیزیکی تهیه کرد، اما اتمام موجودی فروشگاه رسمی مایکروسافت که مرجع اصلی ارائه موبایل های ویندوزی محسوب می شود، احتمالاً تنها یک معنی خواهد داشت: توقف تولید و قطع امید از خانواده لومیا.

ویجیاتو

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato