سونی و انتشار نسخه بتا از اندروید 7.1.1 برای Xperia X

سونی و انتشار نسخه بتا از اندروید 7.1.1 برای Xperia X

ماه گذشته بود که سونی اعلام کرد قصد دارد نخستین شرکت پس از گوگل باشد که اندروید ۷.۱.۱ نوقا را در اختیار کاربران تلفن های هوشمند خود قرار می دهد. حالا هم به نظر می رسد این تولید کننده ی ژاپنی در تحقق وعده ی خود کاملاً جدی است.

اگر مشکلی با نصب نسخه های بتا از سیستم عامل نداشته باشید، همین حالا یک بیلد موسوم به «کانسپت» از اندروید ۷.۱.۱ توسط سازنده منتشر شده که کاربران Xperia X (بررسی دیجیاتو) می توانند آن را روی موبایل خود امتحان کنند.

نصب این نسخه ی جدید هم با استفاده از اپلیکیشن Concept Installer انجام می شود که به راحتی از فروشگاه نرم افزاری گوگل قابل دریافت است. البته باید توجه داشته باشید که نصب نسخه های بتا به معنای آمادگی داشتن برای مواجه شدن با هر مشکل احتمالی است و می تواند عملکرد موبایل شما را تحت تاثیر قرار دهد، چرا که توسعه و آماده سازی این نسخه هنوز به پایان نرسیده است.

اندروید نوقا ویژگی های جدیدی دارد که پیشتر در بررسی این سیستم عامل جزئیات آن را مورد بحث قرار داده ایم، از جمله اضافه شدن دکمه ی ریستارت به منوی خاموش کردن دستگاه که هرچند چندان مهم به نظر نمی رسد، اما کاربران بسیاری از نبودش گله مند بودند.

در این نسخه همچنین شاهد اضافه شدن قابلیت remote-play برای پلی استیشن ۴ توسط شرکت ژاپنی هستیم، اما با این حال هنوز این نسخه از اتصال دسته های دوال شاک پشتیبانی نمی کند و احتمالاً برای این منظور باید تا آماده شدن نسخه نهایی منتظر بمانیم.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato