همه چیز درباره آیفون 13
لامپ هوشمند لوک-رابرتس؛ نور فوق العاده در رنگ ها و جهت های مختلف [تماشا کنید]

لامپ هوشمند لوک-رابرتس؛ نور فوق العاده در رنگ ها و جهت های مختلف [تماشا کنید]

تعداد لامپ های هوشمند با قابلیت تغییر رنگ در میان محصولات به نمایش گذاشته شده در نمایشگاه CES 2017 بسیار زیاد است، اما هنوز هم یک چراغ آویزان ۷۰۰ دلاری از یک استارتاپ اتریشی می تواند توجه افراد را به سمت خود جلب کند.

استارتاپ ساکن اتریش پس از به مشکل خوردن با نام «Fluxo» مجبور شد تا اسم خود را به «لوک-رابرتس» تغییر دهد. گجت رونمایی شده نور را با هر رنگی که شما انتخاب کنید و در هر مسیری که برایش تعریف کنید، خواهد تاباند. این کار از طریق اپلیکیشن مربوطه امکان پذیر بوده و مانند نقاشی کردن بسیار ساده است.

با وجود آنکه «لوک-رابرتس» قیمت کمی ندارد اما مشخصات قابل تحسینی به همراه دارد. داخل لامپ معرفی شده ۳۰۰ دیود وجود دارد که وظیفه نوردهی بر عهده آنهاست؛ به عنوان مثال این مقدار در محصول رقیب یعنی «Philips Hue LED» تنها ۱۲ عدد است.

سازندگان گجت یاد شده ادعا می کنند که این لامپ قادر به نوردهی ۲۰۰۰ لومن با رنگ بندی کامل در قسمت بالا و نوردهی ۳۰۰۰ لومن سفید رنگ در قسمت تحتانی است.

luke-robers

گفتنی است که کاربر با استفاده از نرم افزار مربوطه می تواند جهت نوردهی را نیز مشخص کند. به عنوان مثال اگر می خواهید تنها به سمت یک نقطه مشخص نوردهی داشته باشید کافی است روی موبایلتان انگشت خود را به سمت آن نقطه بکشید یا حتی می توانید نور لامپ را طوری تنظیم کنید که نیمی از اتاق با نور آبی و نیمی دیگر با نور قرمز پوشیده شود.

تنها سؤالی که در اینجا مطرح است، پشتیبانی یا عدم پشتیبانی پلتفرم های خانه هوشمند از لامپ «لوک-رابرتس» است. هم اکنون لامپ های «Philips Hue» و «Nanoleaf Aurora» توسط HomeKit اپل پشتیبانی شده و به نظر می رسد که «لوک-رابرتس» نیز برای موفقیت هر چه بیشتر نیاز دارد تا با پلتفرم های خانه هوشمند سازگار باشد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato