موسسه Wi-Fi Alliance مشکل همگام سازی وسایل بی سیم را حل می کند

موسسه Wi-Fi Alliance مشکل همگام سازی وسایل بی سیم را حل می کند

یکی از مشکلاتی که وسایل بی سیم با فناوری وای فای دارند، نصب و همگام سازی (sync) آن ها است. گاهی این فرآیند آنقدر دنگ و فنگ دارد که بیخیال می شویم و به سراغ بلوتوث می رویم. اما گویا بالاخره راه حلی برای این مشکل پیدا شده است.

Wi-Fi Alliance که یک مجموعه غیرانتفاعی جهانی برای وضع استانداردهای شبکه های وای فای است، اعلام کرده که در حال تدوین قابلیتی به نام TimeSync است که امکان هماهنگ سازی آسان دستگاه های متصل به هم از طریق وای فای را فراهم می کند.

در حال حاضر اسپیکرهای وای فای هم گران هستند و هم راه اندازی آن ها دشوار است. تهیه این استاندارد نه تنها باعث می شود تنوع اسپیکرهای بی سیم بیشتر شود، بلکه قیمت تمام شده آن ها را هم کاهش خواهد داد.

TimeSync فقط برای اسپیکرهای بی سیم کاربرد نخواهد داشت؛ بلکه برای همگام سازی دیگر وسایل مثل دستگاه پخش بلوری، ستاپ باکس ها، هدفون ها، و حتی نمایشگرهای پشت صندلی خودرو و هواپیما هم به کار خواهد رفت. همچنین در هماهنگ سازی دوربین ها و میکروفون ها و امور صنعتی هم کاربرد خواهد داشت.

استاندارد TimeSync تحول بزرگی در همگام سازی وسایل و گسترش اینترنت اشیاء خواهد داشت. این فناوری در اواخر ۲۰۱۷ یا اوایل ۲۰۱۸ در دسترس سازندگان قرار خواهد گرفت و از آنجا که یک قابلیت است، نه نسل جدیدی از وای فای، شاید به همراه روترها و دستگاه هایی که از باند جدید وای فای یعنی ۸۰۲.۱۱ac پشتیبانی می کنند، ارائه شود.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato