ایده پردازی کابین خودروهای آینده توسط BOSCH

ایده پردازی کابین خودروهای آینده توسط BOSCH

در نمایشگاه امسال CES، اینترنت اشیا و ارتباطات جزو موضوعات اصلی هستند و کمپانی های مختلف ایده های گوناگونی را مبتنی بر این مفاهیم ارایه کرده اند. شرکت آلمانی بوش که یکی از بزرگ ترین تامین کنندگان قطعات خودرویی جهان است، کابینی از خودروهای آینده را در CES به نمایش گذاشته که در آن تاکید ویژه ای بر روی ارتباطات شده است.

bosch-concept-car-2

کابین مدرن بوش توانایی یکپارچه شدن با تمام دستگاه های دیجیتال را دارد و قادر است اتومبیل را به یک دستیار متحرک بزرگ تبدیل کند. این فضا بسیار مشابه یک دفتر کار پیشرفته است تا کابین خودرو؛ زمان ورود به داخل آن، صورت راننده توسط دوربین های مجهز به نرم افزار تشخیص چهره اسکن می شوند و در صورت مطابقت، فرمان، آینه ها، دمای کابین و ایستگاه های رادیویی طبق تنظیمات شخصی برای او فعال می شوند.

bosch-concept-car-1

هنگام رانندگی خودکار، از نمایشگرهای متعدد داخلی می توان برای کنفرانس های ویدیویی و یا تماشای فیلم استفاده کرد.

bosch-concept-car-8

دکتر وارنر استروث یکی از اعضای هیئت مدیره بوش در این باره گفته: "زمانی که رانندگی خودکار رنگ واقعیت به خود بگیرد، اتومبیل بعد از خانه و محل کار به سومین محل زندگی تبدیل خواهد شد." این کمپانی پیش بینی می کند در سال ۲۰۲۵ اتومبیل های خودران می توانند سالانه تا ۱۰۰ ساعت در زمان افراد صرفه جویی کنند.

bosch-concept-car-11

بوش حتی پا را فراتر گذاشته و تصور می کند که کامپیوتر خودروها در آینده از طریق رایانش ابری به خانه هوشمند و خدمات شهری متصل خواهند شد. برای مثال اتومبیل ها خواهند توانست فضای بین دو خودروی پارک شده در خیابان را کنترل کرده و اطلاعات را با همدیگر به اشتراک بگذارند؛ رایانش ابری نیز مکان دقیق فضاهای خالی را محاسبه نموده و نقشه آنها را برای استفاده رانندگان تولید خواهد کرد. بوش قصد دارد در سال ۲۰۱۷ این تکنولوژی ها را آزمایش کند.

bosch-concept-car-10

فناوری اتصال خودروها به سایر دستگاه های هوشمند در کنار مزایا، چالش های جدیدی به دنبال خواهد داشت. بوش اعتقاد دارد که خودروهای مجهز به این فناوری، نیاز به آپدیت های از راه دور مستمر پیدا می کنند؛ زیرا رخنه های امنیتی احتمالی در نرم افزار این خودروها ممکن است باعث دسترسی هکرها به سایر اطلاعات شود.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato