تحلیلگران نامورا: آیفون 8 کسب و کار اپل را به سطحی فراتر از قبل می رساند

تحلیلگران نامورا: آیفون 8 کسب و کار اپل را به سطحی فراتر از قبل می رساند

تحلیلگران مؤسسه نامورا معتقدند اپل طی سه ماهه آخر سال ۲۰۱۷، یک «ابرچرخه اقتصادی» یا SuperCycle را تجربه خواهد کرد، که بر اساس آن آیفون ۸ به محصولی بسیار موفق تر از آیفون ۶ تبدیل خواهد شد (ابرچرخه طبق تئوری امواج الیوت، طولانی ترین موج رشد در بازار مالی یک شرکت محسوب می شود).

آیفون ۶ که در سال ۲۰۱۴ رونمایی شد، کسب و کار اپل را متحول ساخت و رکورد جدیدی از آمار فروش را برای این کمپانی رقم زد. با این حال طبق پیش بینی نامورا، پایگاه کاربری iOS، یعنی افرادی که از محصولات اپل استفاده می کنند، در مقایسه با سال ۲۰۱۴ به میزان ۴۵ الی ۵۰ درصد رشد خواهد داشت.

«جفری کوال» و «گرگوری مک نیف» تحلیلگران این مؤسسه می گویند ابرچرخه بعدی این شرکت تا به امروز دست کم گرفته شده است، و پیش بینی آنها، ارقام نسبتاً بالاتری را در مقایسه با دیگر مؤسسات نشان می دهد:

اجماع عمومی از فروش ۸۰ میلیون آیفون طی سه ماهه اول سال مالی ۲۰۱۸ که به دسامبر ۲۰۱۷ ختم می شوند، حکایت دارند، با این حال ما برآورد می کنیم آیفون ۸ باعث افزایش ۴۵ الی ۵۰ درصدی پایگاه کاربری iOS در مقایسه با آیفون ۶ می شود، و ۸۶ میلیون دستگاه فروش خواهد داشت.

کارشناسان نامورا می گویند افزایش کاربران به فروش موفقیت آمیز آیفون ۶ نیز ارتباط دارد:

ما معتقدیم آیفون ۶ توانست پایگاه کاربری iOS را تا ۳۵ درصد افزایش دهد، و دیوایس های بعد از آن نیز ۵ الی ۱۰ درصد در افزایش این شاخص نقش داشتند. حال تمامی افرادی که آیفون ۶ را خریده و از آن استفاده می کنند، گزینه های اصلی برای خرید آیفون ۸ در اواخر سال ۲۰۱۷ محسوب می شوند.

گفتنیست «مینگ چی کو» تحلیلگر سرشناس مؤسسه KGI نیز معتقد است آیفون ۸، به خصوص مدل ویژه آن با نام فراری که از نمایشگر OLED ویژه بهره می برد، یکی از دلایل فروش بالای این محصول خواهد بود.

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato