جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

نکاتی راهبردی از کشورهایی که هوشمندترین دانش آموزان را پرورش می دهند

هر سه سال یک بار پانصد هزار دانش آموز به نمایندگی از 29 میلیون نوجوان از 72 کشور در آزمون PISA (برنامه ی ارزیابی بین المللی دانشجویی) شرکت می کنند.

در این آزمون برتری دانش آموزان از نظر نحوه ی فکر کردن سنجیده می شود. آنها مسائلی را حل می کنند که تا به حال به چشم ندیده اند، الگوها را شناسایی می کنند، استدلال های قانع کننده می نویسند و نهایتا نتیجه گیری می کنند. این امتحان حفظیات دانش آموزان را نمی سنجد بلکه هوش های رند و زیرک را به محک می گذارد.

test

مهم تر از این ها، این آزمون قدرت سیستم آموزشی هر کشور را می سنجد.

در نتایج این آزمون  ایالات متحده در ریاضی رتبه ی متوسط و زیر متوسط داشت. باز هم سنگاپور گوی سبقت را از همه ی کشور ها را ربود و رتبه ی اول را از آن خود کرد. ژاپن و استونی در رتبه ی دوم و سوم قرار گرفتند.

مسئله ی مهم این است که این کشورها چه سیستمی اتخاذ می کنند که در مقایسه با کشورهایی مانند آمریکا، لوگزامبورگ و نروژ که بالاترین رتبه را در هزینه ی خرج شده به ازای هر دانش آموز دارند، در رتبه های بالاتر قرار می گیرند.

در زیر 5 عاملی که در موفقیت این کشورها تاثیرگذار بوده را برای شما آورده ایم. رهبران تجاری که بخواهند یک شرکت هوشمندانه تاسیس کنند می توانند از این موارد درس بگیرند.

فرهنگ پیشرفت مداوم

سنگاپور مرکز قدرت آموزش در جهان است. او با چالش های مداومی که برگزار می کند باعث می شود مربیان و معلم ها هرسال بهتر از سال پیش شوند.

معمولا در محل کار به دلیل اهداف کوتاه مدتی که باید سریع به انجام برسند از این فلسفه ی آموزش چشم پوشی می شود.

به عنوان یک رهبر، باید میان اهداف کوتاه مدت و گسترش اهداف طولانی مدت تعادل برقرار کنید. این کار را با برقراری مسابقاتی که کارمندان طی آن آموزش های لازم را بینند، انجام دهید.

اجرای استانداردهای دقیق و ثابت در کلاس

قوانین باید برای همه باشد و به هنگام تخلف، اجرا شود. اگر رهبر تیم مدام از تخلف کارمندان چشم پوشی کند، کارمندان به خوبی متوجه بی قانونی می شوند و وجهه ی شرکت برای همه خراب می شود.

طرح و توضیح مداوم ایده ها

جرج برنارد شاو

جرج برنارد شاو

وهم، بزرگ ترین مشکلی که در مکالمات به وجود می آید.

صرف گفتن دستورات و ترک کارمندان کار درستی نیست. اگر می خواهید هیچ تفسیر اشتباهی از کار نشود، وظایف را با مثال و توضیح کامل برای افراد توضیح دهید و زمانی را به پرسش و پاسخ اختصاص دهید.

صرف زمان برای کمک و رشد تک تک افراد

help

بزرگ ترین شرکت ها آنهایی هستند که بر تک تک افرادشان سرمایه گذاری می کنند، حتی اگر آن افراد ستاره ی تیم نباشند.

کشورهایی که بیشترین امتیاز را در آموزش دارند برای رعایت عدل و انصاف بر دانش آموزانی که زرنگ نیستند نیز کار می کنند.

تغییر پذیری

بزرگ ترین مانع قدرتمند بودن یک سیستم آموزشی، وجود معلم هایی است که از تغییر خوش شان نمی آید. این امر مانع از آشنا کردن دانش آموزان با روش ها و فرآیند های آموزشی جدید می شود.

رهبران باید بدانند که تغییر اجتناب ناپذیر است و اگر شرکت خود را به روز نکنند و یا تغییری در آن ایجاد نکنند، به مرور زمان با تغییر جامعه، با مشکلاتی مواجه خواهند شد.

پس از بهترین ها درس بگیرید و شرکت یا کسب و کار خود را متناسب با آموخته ها بسازید.

منبع:
inc

مطالب مرتبط

اعضای تیم چه انتظاراتی از رهبر و مدیر مجموعه دارند؟

Gordon Tredgold متخصص فناوری تکنولوژی و کسب و کار است. او در مورد اولین تجربه ی رهبری اش چنین می گوید: طی جلسه ای که با کارمندانم داشتم انتظارات خود را از آنها گفتم و در آخر منتظر ماندم که اگر کسی سوالی دارد بپرسد. یکی از کارمندان گفت: «آیا می دانید انتظارات ما از شما... ادامه مطلب

پیام ویل اسمیت درباره موفقیت و ۳ راهکار برای انتقال این پیام به کل اعضای تیم

فستیوال خلاقیت Cannes Lions، که قبلاً تحت عنوان فستیوال بین المللی تبلیغات شناخته می شد، رویدادی جهانی است که فعالان حوزه های ارتباطات خلاق، تبلیغات و حوزه های مرتبط، مخاطبان آن را تشکیل می دهند. این فستیوال، بزرگ ترین گردهمایی حرفه ای های حوزه ی تبلیغات، طراحان، نوآوران حوزه ی دیجیتال و بازاریابان در سطح... ادامه مطلب

چگونه اداره شرکت خود را به دست بگیریم؟

اگر هیچ برنامه ای برای شرکت تان نداشته باشید، آنگاه اولویت هایتان را براساس پیشامدها تنظیم خواهید کرد و در این صورت شرکت شما مبتلا به هرج و مرج می شود. جیم جوزف استاد علوم بازاریابی در دانشگاه نیویورک، می گوید: سالها پیش از رئیسم پرسیدم: چه اتفاقی برای کسی که قبلا در این منصب بوده، افتاده است؟... ادامه مطلب

با ارائه بازخورد صادقانه، به کارمندان تان انگیزه دهید

اکثر مشکلات شرکت ها که به نظر برآمده از رفتار یا اعمال کارمندان است، اغلب ناشی از تصمیمات و سیاست مدیریت است. مدیریت خط مشی تعیین می کند و کارمند به آن پاسخ می دهد. گاهی آنها به شکلی پاسخ می دهند که مورد خوشایند مدیر باشد و گاهی بالعکس. از این بابت انگیزه بخشی در رفتار... ادامه مطلب

کدام عادات می توانند شما را به رهبری اثربخش برای کسب و کارتان بدل کنند؟

برای تبدیل شدن به یک رهبر فوق العاده، و کسی که دیگران دوست داشته باشند از او پیروی کنند، راه های مختلفی وجود دارد. اما درست مثل هر چیز دیگر، برخی رویکرد ها نسبت به باقی آنها مناسب تر خواهند بود. در ادامه می توانید ۷ عادت رهبران بزرگ دنیای کسب و کار را از... ادامه مطلب

پژوهش ها نشان می دهند تصور ما نسبت به رهبری زنان در حال تغییر است

علیرغم عدم توازن واضحی که در دنیای واقعی میان تعداد رهبران زن و مرد دنیای کسب و کار دیده می شود، یافته های تازه ی دانشکده ی مدیریت دانشگاه بوفالو نشان می دهند در محیط های کاری جمعی، از جمله محیط هایی که تعداد زنان در آنها از مردان کمتر است، زنان به صورت طبیعی با... ادامه مطلب

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x