نکاتی راهبردی از کشورهایی که هوشمندترین دانش آموزان را پرورش می دهند

هر سه سال یک بار پانصد هزار دانش آموز به نمایندگی از 29 میلیون نوجوان از 72 کشور در آزمون PISA (برنامه ی ارزیابی بین المللی دانشجویی) شرکت می کنند.

در این آزمون برتری دانش آموزان از نظر نحوه ی فکر کردن سنجیده می شود. آنها مسائلی را حل می کنند که تا به حال به چشم ندیده اند، الگوها را شناسایی می کنند، استدلال های قانع کننده می نویسند و نهایتا نتیجه گیری می کنند. این امتحان حفظیات دانش آموزان را نمی سنجد بلکه هوش های رند و زیرک را به محک می گذارد.

test

تور کیش

مهم تر از این ها، این آزمون قدرت سیستم آموزشی هر کشور را می سنجد.

در نتایج این آزمون  ایالات متحده در ریاضی رتبه ی متوسط و زیر متوسط داشت. باز هم سنگاپور گوی سبقت را از همه ی کشور ها را ربود و رتبه ی اول را از آن خود کرد. ژاپن و استونی در رتبه ی دوم و سوم قرار گرفتند.

مسئله ی مهم این است که این کشورها چه سیستمی اتخاذ می کنند که در مقایسه با کشورهایی مانند آمریکا، لوگزامبورگ و نروژ که بالاترین رتبه را در هزینه ی خرج شده به ازای هر دانش آموز دارند، در رتبه های بالاتر قرار می گیرند.

در زیر 5 عاملی که در موفقیت این کشورها تاثیرگذار بوده را برای شما آورده ایم. رهبران تجاری که بخواهند یک شرکت هوشمندانه تاسیس کنند می توانند از این موارد درس بگیرند.

فرهنگ پیشرفت مداوم

سنگاپور مرکز قدرت آموزش در جهان است. او با چالش های مداومی که برگزار می کند باعث می شود مربیان و معلم ها هرسال بهتر از سال پیش شوند.

معمولا در محل کار به دلیل اهداف کوتاه مدتی که باید سریع به انجام برسند از این فلسفه ی آموزش چشم پوشی می شود.

به عنوان یک رهبر، باید میان اهداف کوتاه مدت و گسترش اهداف طولانی مدت تعادل برقرار کنید. این کار را با برقراری مسابقاتی که کارمندان طی آن آموزش های لازم را بینند، انجام دهید.

اجرای استانداردهای دقیق و ثابت در کلاس

قوانین باید برای همه باشد و به هنگام تخلف، اجرا شود. اگر رهبر تیم مدام از تخلف کارمندان چشم پوشی کند، کارمندان به خوبی متوجه بی قانونی می شوند و وجهه ی شرکت برای همه خراب می شود.

طرح و توضیح مداوم ایده ها

جرج برنارد شاو

جرج برنارد شاو

وهم، بزرگ ترین مشکلی که در مکالمات به وجود می آید.

صرف گفتن دستورات و ترک کارمندان کار درستی نیست. اگر می خواهید هیچ تفسیر اشتباهی از کار نشود، وظایف را با مثال و توضیح کامل برای افراد توضیح دهید و زمانی را به پرسش و پاسخ اختصاص دهید.

صرف زمان برای کمک و رشد تک تک افراد

help

بزرگ ترین شرکت ها آنهایی هستند که بر تک تک افرادشان سرمایه گذاری می کنند، حتی اگر آن افراد ستاره ی تیم نباشند.

کشورهایی که بیشترین امتیاز را در آموزش دارند برای رعایت عدل و انصاف بر دانش آموزانی که زرنگ نیستند نیز کار می کنند.

تغییر پذیری

بزرگ ترین مانع قدرتمند بودن یک سیستم آموزشی، وجود معلم هایی است که از تغییر خوش شان نمی آید. این امر مانع از آشنا کردن دانش آموزان با روش ها و فرآیند های آموزشی جدید می شود.

رهبران باید بدانند که تغییر اجتناب ناپذیر است و اگر شرکت خود را به روز نکنند و یا تغییری در آن ایجاد نکنند، به مرور زمان با تغییر جامعه، با مشکلاتی مواجه خواهند شد.

پس از بهترین ها درس بگیرید و شرکت یا کسب و کار خود را متناسب با آموخته ها بسازید.

مطالب مرتبط

راز موفقیت در مصاحبه کاری: مانند کارفرما فکر کنید

اگر برای یک فرصت شغلی اقدام می‌کنید یا حتی اگر زمان مصاحبه کاری خود را نیز تعیین کرده‌اید، چه کاری از دستتان برمی‌آید تا قرارداد را همان‌جا امضا کنید و با سری بلند از اتاق جلسه خارج شوید؟ در این مقاله سعی شده تا با ذکر چند نکته کلیدی، احتمال تصدی شغل جدیدتان را افزایش... ادامه مطلب

ارتباطات؛ مهمترین رکن موفقیت در کسب و کار

بسیاری از کسب و کار‌ها فکر می‌کنند با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند، در حالی که نمی‌دانند تنها یک مشکل وجود دارد که مانع پیشرفت کارها می‌شود: ارتباطات. نکته اینجاست که رفع این مشکل، آنقدرها هم سخت نیست. اما بگذارید این مشکل را اول بشناسیم تا بتوانیم راه‌حلی برای حل آن ارائه دهیم.... ادامه مطلب

بهترین روش برای ارزیابی عملکرد شغلی کارکنان چیست؟

ارزیابی کارکنان در سازمان ها عمدتا بر اساس معیارهای تعیین شده توسط منابع انسانی صورت می گیرد اما در مواردی از این دست دیدگاه مدیران هم نقش دارند. این دیدگاه ها عمدتا بر اساس مقایسه کارکنان با هم یا میزان پیشرفت آنها نسبت به گذشته صورت می گیرد اما هرکدام از این روش ها مزایا و... ادامه مطلب

راهکار ساده برای بهبود فرهنگ شرکت: احساس ارزشمند بودن را در کارمندان تقویت کنید

متعهد کردن کارمندان، یکی از عوامل مهم در موفقیت شرکت هاست. کارمندان متعهد، بیشتر کار کرده و حلال مشکلات هستند و احتمال وفادار ماندن طولانی مدت آنها بالا می رود. اما چطور می توان کارمندان را به شرکت متعهد کرد؟تحقیق جدیدی که در ژورنال Journal of Positive Psychology منتشر شده، نشان می دهد «حس ارزشمند... ادامه مطلب

سه گام ضروری برای نه گفتن در محیط کار که باید یاد بگیرید

اگر تاکنون در شرایطی قرار گرفته‌اید که بر خلاف میل باطنی خود به کسی جواب مثبت داده باشید، احتمالا با خود فکر می‌کنید که چطور یاد بگیرم که «نه» بگویم بی آنکه آدم رک و بی‌ادبی جلوه کنیم. در این مقاله سعی شده در ۳ حرکت به شما آموزش نه گفتن داده شود.بعضا برای هر... ادامه مطلب

چرا نباید زندگی را در کار خلاصه کرد؟

حدود یک سوم زندگی ما به کار کردن اختصاص دارد و مدت زمان زیادی هم برای ورود به دنیای کار آماده می شویم. به لحاظ تاریخی، کسی کار را برای معنا بخشیدن و هدفمند کردن زندگی در نظر نمی گرفت. انسان ها صرفاً کار می کردند تا گرسنه نمانند. معنا و هدف در زندگی از... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟