افزایش 67 درصدی درآمد حاصل از فروش اپلیکیشن ها در اپ استور و گوگل پلی

افزایش 67 درصدی درآمد حاصل از فروش اپلیکیشن ها در اپ استور و گوگل پلی

بر اساس گزارشات منتشر شده از مؤسسه «Sensor Tower» درآمد خالص اپلیکیشن ها در اپ استور از ۳.۴ میلیارد دلار در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۵ به ۵.۴ میلیارد دلار در مدت مشابه سال ۲۰۱۶ رسیده است. این در حالی است که درآمد گوگل پلی با رشد ۸۲ درصدی مواجه شده و از ۱.۵ میلیارد دلار به ۳.۳ میلیارد دلار افزایش یافته است.

در گزارش مذکور که اپلیکیشن ها را بدون در نظر گرفتن بازی ها مورد بررسی قرار داده، اسپاتیفای پر درآمدترین نرم افزار در لیست ۱۰ اپلیکیشن برتر اپ استور و لیست کلی است. همچنین سرویس ویدیو نتفلیکس در جایگاه دوم لیست اپ استور است که پس از آن به ترتیب پیام رسان لاین، پاندورا و اچ بی او قرار گرفته اند.

2016-top-apps-by-revenue

در لیست کلی که از مجموع درآمدهای اپ استور و گوگل پلی به دست آمده، نه اپلیکیشن با لیست نرم افزارهای صدرنشین اپ استور مشابه بوده در حالی که این تعداد برای گوگل پلی به پنج عدد می رسد.

مؤسسه «Sensor Tower» در فهرستی جداگانه، تعداد دانلود نرم افزارها را در طول یک سال به نمایش گذاشته که در این میان فیسبوک با سه اپلیکیشن فیسبوک، مسنجر و واتس اپ در صدر جدول خودنمایی می کند.

2016-top-apps-by-downloads

لیست نرم افزارهایی که بیشترین تعداد دانلودها را در سال ۲۰۱۶ داشته اند تقریباً با سال ۲۰۱۵ مشابه بوده و تنها تفاوت هایی جزئی مانند قرار گرفتن سرویس اوبر در فهرست مذکور را به خود دیده است.

اپل پیشتر اعلام کرده بود که در طول سال ۲۰۱۶ درآمدی ۲۰ میلیارد دلاری توسط توسعه دهندگان کسب شده و روز سال نوی ۲۰۱۷ را به عنوان بزرگترین روز در تاریخ اپ استور عنوان کرد.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato