هجوم سازندگان چینی به عرصه جهانی؛ موبایل سازان نامدار با کمبود قطعه مواجه می شوند

هجوم سازندگان چینی به عرصه جهانی؛ موبایل سازان نامدار با کمبود قطعه مواجه می شوند

نتایج مالی ضعیف، تنها چالشی نبوده که توسط شکل گیری سازندگان چینی برای بزرگان صنعت موبایل پیش آمده است. «دیجی تایمز» با انتشار تحلیلی جدید بر اساس ارتباط خود با زنجیره تامین کنندگان قطعات، خبر می دهد که امسال تقاضا برای برخی از قطعه های کلیدی در موبایل های هوشمند مانند نمایشگر، حافظه و سنسورهای دوربین افزایش خواهد داشت.

اینطور که پیداست برندهای چینی می خواهند گستره فعالیت خود را به شکل جهانی دنبال کنند و به همین دلیل، در فکر تولید مدل های بیشتری از تلفن های هوشمند پرچمدار و میان رده هستند. چنین تصمیمی سبب می گردد تا سفارشات بیشتری برای قطعات کلیدی موبایل ها به ثبت رسد و تامین کنندگان قطعات احتمالاً نتوانند پاسخگوی نیاز کل مشتریان خود باشند.

در ۲۰۱۷ هم انتظار می رود که سامسونگ و اپل مقام های اول و دوم عرضه موبایل را به دست آورند اما برندهایی مانند اوپو، ویوو و البته هوآوی به دنبال ثبات بیشتر و یا جای گرفتن در پنج رده نخست جدول «فروشندگان بزرگ موبایل» هستند. در این بین برندی مانند Vivo می خواهد فعالیت هایش را افزایش داده و موفق به ارائه بیش از ۱۰۰ میلیون موبایل در سطح جهانی شود.

جالب اینجاست که فلسفه برندهای چینی هنوز هم تغییری نداشته و می خواهند با ارزان ترین قیمت ممکن و ارائه کیفیت قابل قبول، توجه های بیشتری را -مخصوصاً در بازار غرب- به خود جلب کنند.

دیجی تایمز همچنین خبر می دهد که برندهای چینی مذکور، از حالا به دنبال تامین قطعاتی مانند صفحه نمایش OLED برای موبایل های خود هستند و می خواهند اطمینان حاصل نمایند که در این زمینه به مشکلی برخورد نمی کنند. از دیگر مواردی که احتمالاً تقاضا برای آنها بیشتر از عرضه شود، پنل TFT LCD و سنسور دوبین است.

سال گذشته عرضه پنل های OLED نمی توانست با تقاضا برابری کند و همین مسئله سبب گشته تا چینی ها امسال زودتر قراردادهای خود را نهایی کنند؛ قراردادهایی که شاید باعث بروز مشکلاتی برای بزرگان صنعت موبایل در سال ۲۰۱۷ شوند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato