پایان تولید Hennessey Venom GT؛ تنها رقیب جدی بوگاتی ویرون

سال ۲۰۱۰ بود که شرکت معروف هنسی، محصولی تازه به نام Venom GT را به عنوان رقیبی برای بوگاتی ویرون و به امید شکستن رکورد سرعت جهان وارد رقابت سوپر کار ها کرد.

بعد از گذشت ۶ سال از این موضوع تنها دوازده دستگاه از این خودرو روانه خیابان ها شده است. علاوه بر یک نسخه اولیه، نیمی از این خودروها به صورت کوپه و نیمی دیگر از مدل های اسپایدر بودند.

نسخه نهایی از این خودرو قیمت فوق‌العاده ۱.۲ میلیون دلار دارد و با فروش آن قرار است پرونده تولید ونوم GT برای همیشه بسته شود.

در حالی که نسخه اولیه Venom GT قدرتی برابر ۱۰۰۰ اسب بخار داشت، آخرین ورژن قدرتی برابر ۱۴۵۱ اسب بخار و گشتاور ۱۲۸۷ نیوتن بر متری دارد که آن را از یک موتور V8 با حجم ۷ لیتر می گیرد.

وظیفه انتقال قدرت به چرخ ها را نیز جعبه دنده ۶ سرعته دستی ریکاردو بر عهده دارد. مدل معمولی  Venom GT که یک سوپر کار بر پایه لوتوس اکسیج محسوب می شود، در فوریه ۲۰۱۴ در محل فرود شاتل های NASA به سرعت ۴۳۵.۳۱ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. مدل اسپایدر نیز در پایگاه هوایی لمرون کالیفرنیا توانست به سرعت ۴۲۷.۴ کیلومتر بر ساعت برسد.

این رکورد ها در مقطعی از رکورد های سرعت ثبت شده توسط بوگاتی ویرون نیز سریعتر بودند اما با توجه به استاندارد ها و ضوابط رکوردهای جهانی گینس که اندازه گیری سرعت را در دو مسیر رفت و برگشت طلب می کند، در نهایت این نام بوگاتی ویرون است که به عنوان سریعترین خودرو تولیدی جهان در این کتاب ثبت شده است.

در واقع رکورد هنسی ونوم GT علیرغم عملکرد فوق العاده اش قربانی نامناسب بودن شرایط آزمایش شد و نتوانست رکورد جهانی را به نام خود ثبت کند.

به هر حال پس از پایان تولید ونوم GT، شرکت هنسی دست به انتشار عکس هایی از محصول تازه خود به نام Venom F5 زده است که احتمالا سال بعد به طور رسمی معرفی خواهد شد.

 با توجه به اطلاعات منتشر شده توسط سایت رسمی هنسی، Venom F5 توانی برابر با ۱۵۰۰ اسب بخار دارد و می تواند ۰ تا ۱۰۰ را در عرض ۲ ثانیه طی کند. این رکورد در حالی است که ونوم GT در عرض ۲.۷ ثانیه یه این سرعت می رسید.

هنسی افتخارات زیادی در زمینه عملکرد دارد، برای مثال نام این کمپانی برای ساخت اولین سوپر کار دنیا با نسبت قدرت به وزن یک به یک ثبت شده است..  

همچنین هنسی با ونوم GT در ژانویه ۲۰۱۳، توانست در عرض ۱۳.۶۱ ثانیه از ۰ به ۳۰۰ برسد، رقمی که آن را تبدیل به پر شتاب ترین سوپر کار دنیا در زمینه شتاب گیری ۰ تا ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت کرد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟