کلیک های پیاپی؛ با بهترین عناوین سبک Idle Games آشنا شوید

تا حالا شده کسانی را ببینید که نسبت به شوخی های خوب و به جا فیلم های کمدی انتقاد نمایند؟ لازم نیست حتما با آن ها مواجه شده باشید، فقط خودتان را درون این موقعیت بگذارید. طبیعتا سلیقه ها مشابه نیستند ولی مطمئنیم خیلی ها از این حرف متعجب می شوند. چون انتقادات آن ها از ذات یک سبک است. حکایت عناوین Idle Games یا Drag Racing هم دقیقا می توانیم همینگونه بنامیم.

با وجود علاقه مندان زیاد، همچنان هستند بازیکن هایی که به واسطه مقایسه نادرست این عنواین را بی ارزش می خوانند. اپلیکیشن های سبک هایی که اسم بردیم شاید مکانیزم های گیم پلی محدودی داشته باشند ولی مطمئنا با المان های جالب خود می توانند مخاطبین را سرگرم نمایند را سرگرم نمایند. برای مطلب پیش رو تصمیم گرفتیم روی همین بازی ها دست گذاشته و بهترین های Idle Games را معرفی نماییم. پس ما را تا پایان همراهی کنید.

Tap Titans 2

اما اصلا Idle Games چیست؟ با عناوین این سبک بازیکن ها باید به واسطه انجام حرکت های ساده همانند کلیک روی صفحه اسمارت فون [بسته به داستان و گیم پلی هدف از انجام آن متفاوت خواهد بود] سکه هایی به جیب بزنند تا جنجگوها یا ساختمان هایی که دارند را پیشرفت دهند. Tap Titans 2 که از بهترین های Idle Games است هم از این قاعده مستثنی نیست. اینجا نقش کسی با نام Sword Master را ایفا نموده و باید با ارتقا توانایی های او به جنگ با دشمن ها بروید. البته نترسید، طی این راه تنها نبوده و توانایی استخدام جنگجوها را خواهید داشت.

Tap Titans 2
 • Tap Titans 2
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: Game Hive Corporation
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: 720 / 136 مگابایت
دانلودGrow Castle

https://digiato.com/wp-content/uploads/2016/10/Grow-Castle.jpg

یک لحظه دست نگه دارید. با این همه سادگی و محدودیت مکانیزم های گیم پلی Idle Games چگونه جذاب هستند؟ جوابش سخت نیست؛ پاداش های مختلف. عناوین این سبک همیشه سعی می کنند تا ضمن انجام کمترین فعالیت ها، بیشترین امتیازات را به بازیکن ها بدهند. به واسطه همین مسئله هم شما به بازی های Idle Games جذب می شوید. اتفاقا خود ما سال گذشته نزدیک بود معتاد دو تا از آن ها شویم که Grow Castle یکی از این عناوین است.

شاید مکانیزم های ساخته Raon Games همانند بازی های مشابهش باشد ولی توسعه دهنده با گستردگی بخش های گوناگون عنوانش توانست یکی از اعتیادآورترین عناوین اسمارت فون را عرضه کند. با Grow Castle تنها جنگجو نمی خرید بلکه می توانید از ساختمان های دفاعی زیادی برای شکست دشمن ها استفاده نمایید که آن هم منوط به پیشرفت بعضی قسمت ها [پیچیدگی نسبت به عناوین Idle Games] خواهد بود.

Grow Castle
 • Grow Castle
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: Raon Games
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: 168 / 22 مگابایت
دانلودTap Adventure: Time Travel

با توضیحات Grow Castle گفتیم دو اپلیکیشن از سبک Idle Games ما را طی سال گذشته مبتلای خود کردند. دومین و آخرین عنوان همین Tap Adventure: Time Travel است؛ یکی از بازی هایی که مطمئنا هنگام انجامش بارها جمله «فقط 5 دقیقه» برای تجربه بیشترش را خواهید گفت. ساخته Kongregate به شما نقش چندین شخصیت را می دهد که با رفتن به یک ماجراجویی باید بدی ها را شکست دهند.

گیم پلی Tap Adventure: Time Travel متفاوت با عناوین مشابه نیست ولی با سرعت مناسب دریافت سکه و قیمت پایین خرید شخصیت یا ارتقا آن ها، شما ساعت های زیادی ناخواسته پای این اپلیکیشن می نشینید. جالب اینجاست گستردگی بخش ها هم به گونه ای هستند تا پس از روزها احساس خستگی نکنید و به تجربه Tap Adventure: Time Travel ادامه دهید.

Tap Adventure: Time Travel
 • Tap Adventure: Time Travel
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: Kongregate
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: 87 مگابایت
دانلودAbyssRium

با تمام عناوین بالا باید دشمنان را شکست می دادیم. برای چه نیاییم و این طعم شیرین موفقیت را با عنوانی آرامش بخش نچشیم؟ AbyssRium آمده تا همین مسئولیت را ایفا نماید. عنوانی که بی شک مهمترین بخش آن همین آرامش نهفته درونش است. با ساخته SangHeon Kim شما تنها یک وظیفه دارید. باید به Corallite داستان [اسکلت آهکی] کمک کنید تا ماهی زیادی را به سمت خود بکشاند.

برای آن هم کافیست از قلب هایی که خود او به وجود می آورد استفاده نموده و ضمن ارتقا Corallite، موجوداتی را بخرید. یک موسیقی دلنشین، طراحی زیبای محیط و گیم پلی ساده اما جذاب؛ این ها المان هایی هستند که ترکیب آن ها را نباید از دست داد. بد نیست این نکته را هم بدانید که استودیوی معروف Cheetah Games، توسعه دهنده عناوین معروف Rolling Sky و Piano Tiles، وظیفه عرضه AbyssRium روی دیوایس های اندرویدی را به عهده داشته است.

Abyssrium
 • Abyssrium
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: SangHeon Kim
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: 74.5 / 34 مگابایت
دانلودجیرینگ لند

https://digiato.com/wp-content/uploads/2016/04/11-1.jpg

شاید توسعه دهندگان ایرانی کمی به ساخت عناوین Idle Games روی آورده باشند ولی بین همین تعداد نه چندان زیاد، می توانیم بازی هایی با کیفیت بالا پیدا کنیم که شاید «جیرینگ لند» را بتوانیم بهترین آن ها بنامیم. با این اپلیکلیشن نه کسی را شکست می دهید و نه باید سرپرستی ماهی را به عهده بگیرید، بلکه باید با هدایت جیرینگ الممالک احتشامی سرزمین جیرینگ لند را ساخته و مهاجرها را بپذیرید. بنابراین با پول هایی که به دست می آورید بناها را ارتقا داده و به واسطه احداث ساختمان های مختلف برای انجام کارهای متفاوت، مسافرهای بیشتری را به سمت خود بکشانید.

جیرینگ لند
 • جیرینگ لند
 • قیمت: رایگان (با پرداخت درون برنامه ای)
 • سازنده: آناشید
 • سیستم عامل: اندروید
 • حجم: 26.7 مگابایت
دانلود

مطالب مرتبط

نبرد نفس‌گیر مهره‌ها؛ معرفی بهترین بازی‌های Auto chess برای موبایل

با اینکه بازی های Auto chess عمر چندانی ندارند، اما به خاطر جذابیت و المان‌های جدیدی که برای دوستداران نبردهای استراتژیک به ارمغان آورده‌اند در همین مدت کوتاه با موفقیت زیادی رو به رو شدند. سبک Auto chess با بازی‌هایی همچون  Dota Auto Chess و Teamfight Tactics روی پی‌سی به مقبولیت زیادی رسید و بعد از ورود به دنیای... ادامه مطلب

سمفونی آرامش؛ معرفی بهترین بازی‌های ریتمیک و موزیکال موبایل [قسمت سوم]

رسیدن به آرامش یکی از بزرگترین آرزوها و امیال انسان است. با وجود تمام اتفاقات روزمره ناگوار و ناخوشایندی که در زندگی تک تکمان می‌افتد، معنا و مفهوم زندگی زمانی دوباره ارزش خود را به دست می‌آورد که بتوانیم روح خودمان را از ورطه تلاطم نجات دهیم. خیلی‌هایمان برای رسیدن به این ساحل امن یک... ادامه مطلب

به رنگ سادگی؛ بهترین بازی‌ های آرکید اندروید و iOS

احتمالا شما هم کمتر کسی را سراغ دارید که بازی‌هایی مثل انگری بردز یا فروت نینجا را روی گوشی‌اش نداشته و آن‌ها را تجربه نکرده باشد. این دسته در رده بازی‌های آرکید (Arcade) قرار می‌گیرند و از آنجایی که در آن‌ها زمان بازی کوتاه، چالش‌های پیوسته و گیم‌پلی ساده مطرح است بنابراین می‌توانند نظر هر فردی... ادامه مطلب

نگاهی به بهترین بازی‌های موبایل در سال ۲۰۱۹

به پایان سال 2019 نزدیک شده‌ایم. با اینکه در حوزه بازی‌های موبایل، ماه‌های ابتدای سال را نسبتا کم هیاهو پشت سر گذاشتیم اما 2019 کمی فرصت لازم داشت تا بازی‌های بزرگ و ارزشمندش را کم کم برای گیمرهای موبایل رو کند. امسال دیگر پابجی موبایل و فورتنایت در کار نبودند تا همه توجه‌ها را به... ادامه مطلب

با بهترین بازی‌های Idle tap برای موبایل آشنا شوید

در دنیای بازی‌های ویدیویی هم مثل سایر فرم‌های سرگرمی، ژانرهای زیادی وجود دارند و در این بین شاید بتوانیم سبک بازی‌های آیدِل تَپ (Idle tap) را یکی از عجیب‌ترین آن‌ها به حساب بیاوریم. مکانیزم گیم‌پلی در بازی های آیدل تپ بسیار ساده است، روی نمایشگر تپ یا کلیک می‌کنید تا چیزی تولید یا ساخته شود... ادامه مطلب

مورد انتظارترین بازی‌های موبایل در سال 2020 را بشناسید

با اینکه 2019 سال پرباری در بخش بازی‌های موبایل بود و بازی‌هایی همچون کال آو دیوتی موبایل، سایبر هانتر، Stardew Valley، The Elder Scrolls Blades، Linn: Path of Orchards، Oddmar و... توانستند پتانسیل‌های این پلتفرم را بیش از پیش به رخ گیمرها بکشند، اما مثل همیشه همچنان بازی‌هایی هستند که چشم انتظار انتشار آن‌ها در سال آینده باشیم.در این... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟