همه چیز درباره آیفون 13
پیش بینی درآمد 77 میلیارد دلاری اپل در سه ماهه پایانی سال 2016

پیش بینی درآمد 77 میلیارد دلاری اپل در سه ماهه پایانی سال 2016

اپل امروز زمان ارائه گزارش مالی سه ماهه اول سال مالی ۲۰۱۷ (سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۶) را به علاقه مندان یادآوری نمود و اعلام کرد همچون همیشه پخش صوتی زنده ای را برای این رویداد تدارک دیده است:

پخش زنده صوتی نتایج سه ماهه نخست سال مالی ۲۰۱۷ با استفاده از فناوری HLS صورت خواهد گرفت. این وبکست زنده از ساعت ۲:۰۰ بعد از ظهر ۳۱ ژانویه به وقت کالیفرنیا [۱:۳۰ بامداد چهارشنبه به وقت تهران] آغاز شده و تا حدود دو هفته قابل پخش مجدد خواهد بود.

سؤال اصلی پیش از اعلام نتایج فوق، این است که آیا عرضه آیفون ۷ و نمونه پلاس آن در بازه زمانی تعطیلات سال نو، توانسته این کمپانی را پس از سه فصل متوالی روند نزولی، به وضعیت رشد درآورد یا خیر.

گفتنیست طی هفته جاری بیش از ۵۳ تحلیلگر ارشد بازار سرمایه گرد هم آمده و به اتفاق، اعلام کردند اپل عملکردی فراتر از انتظار داشته. در بین آنها تنها یک نفر پیشنهاد فروش سهام این کمپانی را به سهامداران داد، در حالی که ۲۳ نفر وضعیت فوق العاده خوب را اعلام کردند و ۱۸ نفر نیز پیشنهاد کردند سهام بیشتری خریداری شود.

این گروه تحلیلگران پیش بینی کردند طی بازه ۱۲ ماهه، ارزش هر سهم اپل به ۱۳۴ دلار خواهد رسید که رشد ۱۰ درصدی را نشان می دهد. با این حال، مؤسسه معروف KGI در ماه نوامبر گذشته اعلام کرده بود فروش آیفون در دو ماه پایانی سال ۲۰۱۶ بین ۵ تا ۱۵ درصد کاهش خواهد یافت.

گروه دیگری از تحلیلگران نیز با بررسی های گسترده، اعلام کردند درآمد خالص اپل در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۶ به ۷۶.۹۳ میلیارد دلار می رسد، که رشد ۱.۳۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می دهد، رقمی که می تواند روند نزولی اهالی کوپرتینو را متوقف سازد.

گفتنیست حتی اگر فروش آیفون نیز کاهش یافته باشد، اما خدمات ارائه شده از سوی اپل می توانند در نقش ناجی این کمپانی ظاهر شده و درآمد کلی آنها را افزایش دهند. به هر حال همه چیز تا پایان همین هفته مشخص خواهد شد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato