افراد درون گرا چگونه باید در محل کار با همکاران ارتباط برقرار کنند؟

افراد درون گرا سخت تر از برون گراها رابطه ی دوستی برقرار می کنند. این مسئله در محل کار مشکل تر هم هست چرا که تلاش همه برای موفقیت شرکت و تحت تاثیر قرار دادن مدیر عامل است. در این رقابت خیلی از دوستی ها خراب می شود از این رو مهم است که دوستی را تا چه حدی گسترش دهید. در زیر راه هایی برای بنای دوستی متعادل به شما پیشنهاد می شود:

  1. اول شما سلام کنید

ساده ترین راه، سلام کردن است اما خیلی ها یا فراموش می کنند یا می ترسند که اول سلام کنند. اگر اول شما سلام کنید یا خداحافظی، خواهید دید که طرف مقابل در صورت علاقه در سلام کردن پیش قدم می شود و این گونه رابطه ی دوستی ادامه می یابد.

  1. از طریق شبکه های اجتماعی پیام دهید

دنیای امروز وابسته به اینترنت و پیام های اینترنتی است، چه همکار شما علاقمند به آن باشد چه نباشد. اگرچه مکالمه تلفنی خیلی بهتر از پیام دادن است اما برای مدیریت زمان می توانید در برنامه هایی مانند تلگرام گروهی ایجاد کنید و در آنجا پیام های کاری بفرستید. با این کار، پیام دادن در خارج از ساعات کاری برای تان راحت تر می شود.

بلیط هواپیما
  1. جویای حال شوید

سوال هایی بپرسید که به «بله» یا «خیر» ختم نشود. مثلا چه مدت در آنجا مشغول به کارند یا تخصص شان چیست؟ مردم عاشق صحبت کردن درباره ی خودشان هستند و 90% اوقات همان سوال را نیز از شما می پرسند و مکالمه ادامه می یابد.

  1. آنها را در لیست دوستان شبکه های اجتماعی تان اضافه کنید

یکی از راه های دوستی این است که از علاقمندی های طرف مقابل سر در بیاورید. شبکه های اجتماعی بهترین راه برای این کار است. علایق و سلایق او را دریابید و اصلا از نظر دادن درباره ی عکس ها نترسید. حتی می توانید با صحبت کردن درباره ی عکسی که گذاشته نشان دهید که به او توجه دارید.

  1. اعتماد به نفس داشته باشید

مردم به سرعت متوجه استرس و نگرانی شما می شوند و این حالت به آنها نیز سرایت پیدا می کند و از اطراف شما پراکنده می شوند. از این رو با برقرار کردن ارتباط چشمی متعادل، اعتماد به نفس خود را نشان دهید. با این کار به همکاران تان نشان می دهید که به آنها اهمیت می دهید و در مقابل آنها نیز به شما علاقمند می شوند.

  1. به دنبال وجه اشتراک بگردید

با یافتن وجه اشتراک همکاران تان با خود، می توانید رابطه ی محکم تری برقرار کنید. اگر وجه مشترک تان مربوط به کار باشد می توانید با  یکدیگر کار کرده و علاوه بر تقویت خود، در کار نیز عالی جلوه کنید.

  1. به همایش های کاری بروید

معمولا همکاران هفته ای یک بار و شاید دیرتر در کافی شاپ یا رستورانی جمع می شوند. برخی از سازمان ها اردوهای تفریحی مانند کوه رفتن یا سفر های زیارتی-سیاحتی تدارک می بینند؛ مواظب باشید این مواقع را از دست ندهید.

  1. درخواست کمک کنید

هیچ کس بی عیب نیست و مخفی کردن این عیوب هیچ کمکی به رشد شما نمی کند. در عوض با کمک گرفتن از دیگران به آنها احترام گذاشته و آنها نیز از اینکه می توانند به شما کمک کنند خوشحال می شوند. با این کار راه دیگری از ارتباط را به روی همکاران باز می کنید و روی دیگر خود را نشان می دهید.

  1. خود را با دیگران مقایسه نکنید

به یاد داشته باشید تیم، متشکل از افراد با استعدادهای متفاوت است. شما نیز به دلیلی در آنجا استخدام شده اید که دیگران نشده اند. از نظر ظاهری همانگونه که هستید خود را قبول کنید. این امر اعتماد به نفس شما را بالا می برد و یقینا مورد احترام دیگران خواهید شد.

  1. از رد شدن نترسید

برخی از افراد به محض دیدن تان از شما خوش شان می آید برخی نه. هیچ کاری نمی توانید برای تغییر آن بکنید. اگر کسی دوست ندارد با شما دوست شود اصلا مهم نیست. مهم این است که شما او را فراموش کنید زیرا در صورت پیگیر شدن تنها خودتان را آزار خواهید داد.

بنای زندگی انسان ها ارتباط برقرار کردن با محیط و افراد پیرامون آنهاست. محل کار از این موضوع استثناء نیست. اگر در محل کار نتوانید دوستی بیابید، آنجا برای تان خسته کننده و غیر قابل تحمل می شود. یک دوست خوب می تواند به شما امید دهد و یا عیب های شما را به روش درستی بیان کند و باعث رشد تان شود. پس غرور و ترس را کنار بگذارید و اولین نفر باشید که به دیگران سلام می کند.

بلیط هواپیما

مطالب مرتبط

۳ قدم برای تبدیل شدن به متخصص در هر زمینه‌ای از زبان منتور گوگل

شاید بسیاری از ما در زمینه کاری‌مان خودمان را متخصص بدانیم اما آیا واقعاً اینگونه است؟ متخصص بودن چه تعریفی دارد و باید چه شرایطی را برای کسب این عنوان طی کرد؟ «دیوید میتراف»، مشاور بازاریابی و منتور گوگل که دکترای روانشناسی هم دارد طی یک «تد تاک» جذاب به بررسی مسیری پرداخته که برای... ادامه مطلب

۶ باور مخرب که زندگی حرفه‌ای شما را نابود می‌کنند

یکی از نقاط تمایز انسان با دیگر موجودات توانایی «واگویه» یا گفتگوی درونی با خود است. این قابلیت مثل یک چاقوی دو لبه عمل کرده و می‌تواند شما را به موفقیت رسانده یا نابود کند. اگر این واگویه‌ها شکل منفی به خود بگیرند دائما جملاتی مثل  قبول نمی‌شوم، از پس آن برنمی‌آیم، از عهده من... ادامه مطلب

۵ راهکار علمی و ساده برای تقویت انگیزه در کار و زندگی

انگیزه شامل دو نوع درونی و بیرونی می‌شوند. انگیزش بیرونی همانطور که از نام آن پیداست تابع شرایط بیرونی بوده و ممکن است امکان دستیابی کامل به آن میسر نباشد اما انگیزش درونی یا خود انگیزشی می‌تواند مثل بلیط طلایی ما را به اهدافمان برساند.صد البته ترسیم و تعیین اهداف بسیار آسانتر از تلاش برای... ادامه مطلب

کدامیک برای استارتاپ‌ها بهتر است: انتخاب رهبر از درون تیم یا استخدام آن؟

یکی از مزایای راه‌اندازی استارتاپ این است که برای هدایت آن به یک عمر تجربه نیاز نیست اما در عین حال اگر از مشاوره یک رهبر مجرب هم بی‌نصیب باشد، ممکن است با تصمیمی اشتباه به نقطه پایان برسد. با توجه به این مساله ترجیح می‌دهید تیم رهبری را از افراد درون استارتاپ انتخاب کنید... ادامه مطلب

تبریک خاص بیل گیتس به مناسبت تولد ۹۰ سالگی وارن بافت [تماشا کنید]

وارن بافت، کارآفرین و سرمایه دار آمریکایی هفته گذشته ۹۰ ساله شد و گیتس با انتشار یک پست وبلاگی و ویدیو این روز را به دوست صمیمی خود تبریک گفت. او در این پست حرف های جالبی در مورد بافت مطرح کرد که شاید مهم ترینشان این باشد: بافت به من یاد داد دوستی با... ادامه مطلب

نتیجه یک تحقیق: برای پیشرفت در کار لازم نیست حتما عوضی باشید

حین آماده شدن برای ورود به بازار کار یاد می‌گیریم معصومیت را کنار گذاشته و با چنگ و دندان وارد جنگی شویم که در آن همه مثل گرگ یکدیگر را تکه‌پاره کرده و تنها عوضی‌ها جان به سالم به در می‌برند. هرچند پوست کلفت شدن و قاطع بودن شاید سپر بدی نباشند اما این تصور... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟