زادگاه شوالیه؛ نگاهی به خط تولید بوگاتی شیرون

در شمال شرقی فرانسه و در همسایگی آلمان منطقه کوچکی به نام مولشایم قرار دارد که با مساحت تقریبا ده کیلومتر مربعی و جمعیت حدودا ده هزار نفری مقر یکی از خبرسازترین و معروف ترین برندهای خودروسازی جهان یعنی بوگاتی است.

در این بخش کوچک بیش از ۱۸۰۰ قطعه مختلف شیرون که جانشین ویرون افسانه ای شده، توسط ۲۰ مهندس بوگاتی مونتاژ می شوند. در زمان تنظیم این مطلب، کمپانی بوگاتی در حال ساخت ۱۲ دستگاه ابر اتومبیل شیرون است که در ماه های آتی به مشتریان تحویل داده خواهند شد.

بر اساس پیش بینی ها بوگاتی در طول سال ۲۰۱۷، هفتاد دستگاه شیرون تولید خواهد کرد که برای سرگرم نگه داشتن مجموعه این کمپانی کاملا کافی است!

برای یک خودروی ۲.۴ میلیون یورویی که فقط به تعداد ۵۰۰ دستگاه ساخته خواهد شد، احترام به مشتری و ارایه انبوهی از آپشن ها اصلا باعث تعجب نیست.

برای مثال خریداران ثروتمند این ابر اتومبیل می توانند از بین ۲۳ رنگ بدنه و ۸ نسخه فیبرکربن متفاوت، ترکیب دلخواه خود را انتخاب کنند؛ برای چرم داخل کابین نیز امکان انتخاب از میان ۳۱ رنگ متنوع وجود داشته و روکش آلکانترا نیز با ۸ رنگ مختلف ارایه می شود.

علاوه بر اینها مشتریان شیرون حتی می توانند از بین ۳۰ رنگ پیشنهادی، رنگ دلخواه را برای دوخت قسمت های مختلف کابین انتخاب کنند؛ برای زیرپایی ها نیز ۱۸ و برای کمربندها ۱۱ انتخاب متنوع وجود دارد.

چنانچه رنگ های ارایه شده به هر دلیلی باب میل خریداران نبودند، آنها می توانند رنگ مورد علاقه خود را به کمپانی سفارش داده و شیرون خود را با آن رنگ تحویل بگیرند.

بعد از اینکه کمپانی سفارش مشتری برای خرید شیرون با آپشن های دلخواه را دریافت کرد، حدود شش ماه طول می کشد تا قطعات مختلف بر روی هم سوار شده و خودرو آماده تحویل شود.

ساختمانی که خودروهای بوگاتی در آنجا مونتاژ می شوند، در سال ۲۰۰۵ افتتاح شده و با الهام از لوگوی کمپانی ساختاری بیضی شکل دارد.

مساحت این بنا حدود هزار متر مربع بوده و پیش از شیرون، ۴۵۰ دستگاه ویرون در آنجا متولد شده اند. نکته جالب توجه اینکه فضای داخلی ساختمان مورد نظر به قدری تمیز است که می شود روی کف آن غذا خورد!

ابر اتومبیل شیرون به یک موتور ۸ لیتری ۱۶ سیلندر با قدرت ۱۵۰۰ اسب بخار مجهز شده و گفته می شود توانایی دستیابی به حداکثر سرعت ۴۵۰ کیلومتر در ساعت را دارد که البته در حالت استاندارد این رقم بصورت الکترونیکی در سرعت ۴۲۰ کیلومتر محدود شده است.

برای آشنایی بیشتر با روند طراحی و ساخت این خودرو که پیشرفته ترین اتومبیل خیابانی ساخته شده توسط بشر محسوب می شود، می توانید این مطلب را مطالعه فرمایید.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟