احتمال بهره مندی آیفون های بعدی از شارژ بی سیم قوت گرفت

تحلیلگر مشهور مینگ چی کو «Ming-Chi Kuo» در یادداشت تازه ای که برای وبسایت «MacRumors» ارسال نموده اعلام کرده است که شرکت اپل در حال توسعه قابلیت شارژ بی سیم برای سه آیفونی است که در سال جاری میلادی روانه بازار می شوند.

کو در یادداشت خود اشاره ای به تکنولوژی مورد استفاده اپل در این زمینه نکرده، اما بیشتر احتمال آن می رود که شرکت کالیفرنیایی از تکنولوژی مشابه شارژ بی سیم در اپل واچ برای موبایل های تازه خود استفاده کند.

البته برخی منابع دیگر همچون خبرگزاری بلومبرگ باور دارند که تیم کوک و همکارانش به دنبال توسعه یک فناوری اختصاصی با بردی بسیار بیشتر نسبت به استانداردهای شارژ بی سیم فعلی هستند. حتی پیش تر شنیده شده بود که این شرکت به دنبال استخدام متخصصین استارت آپ uBeam برای رسیدن به این هدف است.

نشانه دیگر این تلاش ها را باید در قرارداد ۱۰ میلیون دلاری اپل با شرکت Enorgous جستجو کرد که آن هم در زمینه توسعه فناوری شارژ بی سیم با برد بلند فعالیت می کند.

انتظار می رود شرکت ساکن کوپرتینو برای سال جاری ۳ مدل مختلف از آیفون را روانه بازار سازد و قرار است مدل سوم برای اولین بار مجهز به نمایشگر ۵.۸ اینچی از نوع OLED باشد.

برای تعیین صحت این شنیده ها و گمانه زنی ها می بایست تا سه ماهه آخر سال جاری میلادی و رویداد رسمی اپل به انتظار نشست.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟