نگاهی به فهرست پر فروش ترین خودروهای جهان در سال 2016؛ از ون چینی تا ب ام و سری 7

نگاهی به فهرست پر فروش ترین خودروهای جهان در سال 2016؛ از ون چینی تا ب ام و سری 7

نگاهی به فهرست پر فروش ترین خودروهای جهان در سال 2016؛ از ون چینی تا ب ام و سری 7

جیتو داینامیکس (JATO Dynamics) یک موسسه تحقیقاتی است که در سال ۱۹۸۴ تاسیس شده و مقر آن در لندن قرار دارد. دفاتر این موسسه انگلیسی در مناطق مختلف جهان وظیفه جمع آوری و تهیه داده های مرتبط با صنعت خودرو را بر عهده دارند.

به تازگی این موسسه آمار فروش جهانی خودرو در سال ۲۰۱۶ را منتشر کرده که حاوی نکات جالبی است. این آمار که بر اساس داده های ۵۲ کشور مختلف جهان بدست آمده، نشان می دهد در سال گذشته ۸۴.۲۴ میلیون دستگاه خودروی نو فروخته شده که از رشد ۵.۶ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۵ حکایت دارد.

در میان مناطق مختلفی که توسط این موسسه مورد ارزیابی قرار گرفته، بازار کشورهایی مثل ژاپن، کره، روسیه، برزیل و آفریقای جنوبی کاهش فروش داشته اند. اما در سوی مقابل بازار چین با رشدی ۱۴ درصدی روبرو شده و میزان فروش خودرو در آن به رقم حدودا ۲۵.۵۳ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۶ رسیده است.

بزرگ ترین بازارهای خودرویی بر اساس آمار فروش سال ۲۰۱۶
فلیپه مونوز، تحلیلگر JATO: کاهش فروش در ژاپن، روسیه و برزیل با رشد بسیار زیاد بازار چین و اروپا جبران شده است.

به این ترتیب چین برای چندمین سال متوالی بزرگ ترین بازار خودرویی جهان لقب می گیرد. بعد از این کشور، آمریکا و ژاپن به ترتیب با فروش ۱۷.۵۵ میلیون و ۴.۹ میلیون دستگاه در رده های دوم و سوم قرار دارند. در کل اتحادیه اروپا نیز ۱۷.۰۸ میلیون خودرو فروخته شده که با اختلافی اندک بعد از آمریکا جای می گیرد.

پرفروش ترین برندهای خودرویی جهان در سال ۲۰۱۶؛ حضور انبوه برندهای چینی جالب توجه است

در میان بازار کشورهای در حال توسعه، هند با فروش ۳.۳۲ میلیون خودرو در صدر قرار دارد. موسسه JATO در این باره گفته که رونق اقتصادی، رشد دارایی هندی ها و فروش اقساطی از جمله عوامل مهم صعود بازار خودروی این کشور هستند.

فلیپه مونوز: خودروهای شاسی بلند با یک روند جهانی افزایش تقاضا روبرو هستند.

از بین سگمنت های مختلف نیز، طبق انتظار خودروهای شاسی بلند بیش از همه محبوب مشتریان هستند. در سال گذشته ۲۴.۳۲ میلیون خودروی شاسی بلند فروخته شده که در مقایسه با سال ۲۰۱۵، رشدی ۲۰ درصدی را نشان می دهد.

پرفروش ترین اتومبیل ها در سال ۲۰۱۶

سایر کلاس هایی که با رشد فروش همراه بوده اند، عبارتند از خودروهای سگمنت C، MPV (ون)، پیکاپ ها و سدان های فول سایز لوکس یا همان سگمنت F.

پرفروش ترین خودروها در هر سگمنت

در پایان بد نیست که نگاهی به لیست پرفروش ترین خودروهای هر کلاس در سطح جهان داشته باشیم.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل