اسنپدراگون های میان رده اما قدرتمند کوالکام در راه هستند

اسنپدراگون های میان رده اما قدرتمند کوالکام در راه هستند

با وجود اینکه این روزها همه جا سخن از اسنپدراگون ۸۳۵ و تجهیز یا عدم تجهیز پرچمداران بعدی به آن است، کوالکام برنامه های ویژه ای برای سری چیپست های میان رده و اقتصادی اش دارد. گفته می شود کمپانی مذکور مشغول توسعه دو چیپست اسنپدراگون ۶۳۰ و ۶۳۵ بوده و مدل ۶۶۰ هم از مدتی پیش به عنوان SoC میان رده اما نیرومند کوالکام شناخته می شود.

اخیراً اطلاعاتی از سوی یکی از منابع منتشر شده که نشان می دهد اسنپدراگون ۶۳۰ و ۶۳۵ در واقع نسخه ای بهینه شده از مدل ۶۲۵ هستند که شیائومی هم تصمیم به استفاده از آن در موبایل ردمی نوت ۴X گرفته است.

بر اساس این خبر دو چیپ مجتمع مورد بحث از هشت هسته Cortex A53 برخوردار بوده و از آنجایی که اسنپدراگون ۶۲۵ چیپستی بسیار کم مصرف، کم حرارت و پر بازده محسوب می شود، عملکردی به مراتب بهتر از مدل های پیشین خواهند داشت.

تا اینجای کار اطلاعات دیگری از چیپست های اسنپدراگون ۶۳۰ و ۶۳۵ در دست نیست اما با توجه با سابقه کوالکام می توان پشتیبانی از رم LPDDR3، شبکه LTE Cat7، فرکانس پردازشی بین ۲.۰ الی ۲.۲ گیگاهرتز و پردازشگر گرافیکی آدرنو ۵۰۶ را برای آن متصور شد.

علاوه بر این گفته می شود اسنپدراگون ۶۶۰ در حال حاضر بر اساس معماری ۱۴ نانومتری سامسونگ در دست توسعه بوده و از پردازنده ای هشت هسته ای برخوردار است.

این پردازنده احتمالاً ترکیبی از کورتکس A73 و A53 بوده و با پشتیبانی از رم LPDDR4X، پردازشگر آدرنو ۵۱۲ و شبکه LTE Cat10 توانایی های قابل توجهی ارائه می نماید.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato