جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

بررسی بازی بوم؛ لذت نقاشی

بررسی بازی بوم؛ لذت نقاشی

بوم عنوانی است لذت بخش اما چشیدن طعم این لذت، تنها وابسته به خود شما خواهد بود. همان ابتدا که دست به تجربه نخستین مسابقه ساخته تیم «ایدک» می زنید، متوجه می شوید که جذابیت واقعی مکانیزم های گیم پلی آن رابطه تنگاتنگی با «وجدان» بازیکن یا حریف رو به رویی او داشته و به سادگی می توانید با تصمیم های بعضا اشتباه، شیرینی های اپلیکیشن بوم را از دست بدهید.

همانگونه که احتمالا با تماشای اسکرین شات های بوم فهمیده اید، ساخته تیم ایدک الهام گرفته از Draw Something است. از خلاقانه ترین بازی های اسمارت فون ها که با استفاده از یک ایده جالب نه تنها توانست تجربه نسبتا متفاوتی را به بازیکن ها هدیه بدهد بلکه موفقیت های زیادی هم به دست آورد. حالا بعد از مدتی طولانی، ایدک با الهام از المان های آن و توسعه عنوانی مشابه تصمیم گرفته تا ایرانی ها را با لذت نقاشی آشنا کند.

جدا از قابلیت استفاده از راهنما، پیش از رفتن به مسابقات می توانید به بخش آموزشی رفته و برای آمادگی تمرین هایی انجام دهید.

مکانیزم های گیم پلی بوم پیرامون حدس نقاشی ها می چرخند. پیش از استارت مسابقات، می توانید بین 7 شاخه گوناگون از موضوعات مختلف یکی را انتخاب نموده و بعد از یافتن حریف، نوبت به چالش توانایی ها می رسد. همه رقابت های بوم دو مرحله دارند. با قسمت ابتدایی، شما نقاشی کلمه گفته شده [بسته به موضوعی که انتخاب می کنید] را روی بوم سفیدی می کشید و مخاطب رو به رویی هم باید آن را حدس بزند.

سپس نوبت به بازیکن دوم می رسد و او باید با انجام همین فعالیت ها، شما را یک قدم به موفقیت نزدیک کند. جالب ترین حرکت ایدک برای توسعه عنوانش را می توانیم به نام حذف اسم «رقابت» بزنیم. اینجا شما با کسی مسابقه نمی دهید، بلکه به هم کمک می کنید تا بیشترین امتیازات ممکن را به دست بیاورید. ساده بگوییم، یکی از بازیکن ها نتواند کلمه را بگوید به زیان دو طرف خواهد بود.

وقتی یکی از بازیکن ها کلمه را می گوید، رسم ادب آن است که شما هم به او کمک کنید! این نکته را اضافه کنیم که همانند بازی های Trivia و Quiz، اینجا هم بعد از انجام مسابقاتی لقب های مختلفی می گیرید.

بنابراین باید با نهایت تلاش و خلاقیت خود، دو مرحله نقاشی را با موفقیت به اتمام برسانید. البته اینجا موضوعی مهم خودش را نشان می دهد، همان نکته که ابتدای مطلب گفتیم. شاید بعضی ها برای گرفتن امتیازات، از تقلب کمک بگیرند. گاهی اوقات واقعا مجبورید ولی این مسئله موجب خواهد شد تا زیبایی واقعی بوم که با «حدس زدن» نمایان است را هیچوقت نبینید.

چون ترکیب باخت و چالش، بیش از موفقیت و تقلب طعم لذت را به شما می دهد. حرف های خود را این گونه به پایان می رسانیم که شاید بوم اپلیکیشنی کپی از یکی از محبوب ترین بازی های اسمارت فون ها باشد ولی توسعه دهنده با بومی سازی درست مکانیزم ها و استفاده از موضوعات گوناگون توانسته تا عنوانی سرگرم کننده بسازد. بنابراین پیشنهاد می کنیم تا این بازی آنلاین را با حجم کمش از دست ندهید.

چون طراحی با انگشت و قابلیت های لمسی اسمارت فون ها سخت است، بنابراین توسعه دهنده می توانست برای راحتی بازیکن ها المان های کارآمدی را به این قسمت اضافه کند تا به راحتی چیزهایی که می خواهید را بکشید.

هنگام انجام مسابقات، می توانید با استفاده از جمله های از پیش نوشته همانند «متوجه نمی شم» یا «نقاشی بکش» با بازیکن رو به رویی ارتباط داشته باشید.

بوم (بازی آنلاین و ۲نفره)
  • بوم (بازی آنلاین و ۲نفره)
  • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
  • سازنده: گروه نرم افزاری ایدک
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: 9.2 مگابایت
دانلود

مطالب مرتبط

بررسی بازی گنده لات ها؛ مافیا به وقت ایران

معمولا بومی سازی مکانیزم های گیم پلی بازی های معروف و تغییرات روی آن ها از مرسوم ترین روش های ساخت عناوین ایرانی بوده و اتفاقا با این سیاست هم بازی های خوب زیادی را دیده ایم. نخستین المانی که هنگام مواجه با «گنده لات» به آن پی می برید، همین مسئله است. استودیوی «نورانیم»... ادامه مطلب

معرفی بازی KAMI 2؛ ماجراجویی کاغذ رنگی ها

یکی از بزرگترین مزیت های iOS یا حتی شاید بتوانیم بگوییم بزرگترین مزیت برای ما بازیکن ها نسبت به اندروید، عرضه زودهنگام بازی ها روی آی دیوایس ها است. خیلی از عناوین معروف معمولا ابتدا به آیفون و آیپد می آیند و بعد از چند ماه راهشان را به اندروید پیدا می کنند.KAMI 2 هم... ادامه مطلب

معرفی بازی Dancing Line؛ رقص خطوط

با موفقیت هایی که Cheetah Games به واسطه Piano Tiles 2 و Rolling Sky به دست آورده بود، برای تجربه Dancing Line خیلی هیجان داشتیم. عنوانی که همانند بقیه ساخته های این توسعه دهنده معروف، با قطعه های موسیقی اش می خواهد طعم شیرین آرامش را به بازیکن ها هدیه بدهد. این که آن ها... ادامه مطلب

هفت سنگ؛ آخرالزمانی به سبک فرانسوی ها

زندگی امروزی آنقدر پرفشار و پراسترس شده که حتی ساده ترین کارها هم در آدمی تنش و تشویش به وجود می آورند. در این بین همه ما احتیاج به فضایی برای خودمان داریم که از دغدغه ها دور شویم و برای حتی چند دقیقه هم که شده به مشکلات فکر نکنیم. بیایید این فضا را... ادامه مطلب

معرفی بازی Planet of Heroes؛ سادگی همیشه جواب می دهد؟

این که «سادگی» یکی از مهمترین المان های موفقیت اپلیکیشن ها است، مسئله پنهانی نبوده و برای اثباتش هم می توانیم از عناوین زیادی استفاده کنیم. اما پرسش مهم اینجاست آیا توسعه دهندگان همیشه می توانند دست به دامان آن شوند؟ شاید Planet of Heroes بهترین جواب باشد؛ عنوانی که به واسطه مکانیزم های گیم... ادامه مطلب

معرفی بازی Stickman Skate Battle؛ رویای آدمک ها

استودیوی Djinnworks GmbH را به نوعی می توانیم والدین استیکمن ها خطاب کنیم. شاید پیش از ساخته های این توسعه دهنده معروف هم بودند سازندگانی که برای عناوین شان از شخصیت آدمک ها استفاده کرده باشند اما محبوبیت کنونی آن ها را مدیون بازی های Djinnworks GmbH هستیم؛ عناوینی که همگی یک لباس متفاوت به... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x