قیمت خرید Viv Labs توسط سامسونگ مشخص شد

قیمت خرید Viv Labs توسط سامسونگ مشخص شد

سال قبل اعلام شد که شرکت سامسونگ به منظور حضور موثرتر در عرضه تکنولوژی هوش مصنوعی اقدام به خرید استارت آپ «Viv Labs» نمود. حال مشخص شده که این معامله در ازای پرداخت مبلغ نسبتاً قابل توجه ۲۱۵ میلیون دلاری انجام گرفته است.

این استارت آپ به عنوان خالق اصلی دستیار صوتی سیری اپل از شهرت قابل توجهی برخوردار است، اما علی رغم دریافت حدود ۷۵ میلیون دلار سرمایه از طرف شرکت کره ای، کار خود در سال ۲۰۱۶ را با ضرری ۳ میلیون دلاری به پایان رسانید.

تا کنون به طور قطعی مشخص نشده که شرکت کره ای چگونه می خواهد از تکنولوژی های این استارت آپ آمریکایی بهره ببرد، اما برخی گمانه زنی ها و شواهد حاکی از آن است که سامسونگ با کمک Viv Labs در حال توسعه یک دستیار صوتی جدید است. دستیار هوشمندی که گمان می رود همزمان با پرچمدار جدید این کمپانی، گلکسی اس ۸ رونمایی شود. برخی نام این محصول را «بیکسبی» (Bixby) و برخی دیگر  «Viv AI» ذکر کرده اند.

یک احتمال دیگر هم وجود دارد، این که هدف سامسونگ از تصاحب Viv Labs تنها به استفاده از پتنت ها و تکنولوژی های در اختیار آن به منظور ارتقای هرچه بیشتر فناوری هوش مصنوعی اختصاصی خود خلاصه شود. بنابراین نمی بایست - دست کم در آینده نزدیک - انتظار ارائه محصولی با دخالت مستقیم Viv Labs را داشت.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato