استفاده از این ترفند با دستیار صوتی سیری ممکن است کاربران آمریکایی را روانه زندان کند

پلیس ایالات متحده اخیراً از دارندگان آیفون خواسته که فریب جدیدترین ترفند کشف شده مربوط به دستیار صوتی سیری را نخورند. به نظر می رسد که برخی از افراد در فضای مجازی، کاربران را به گفتن عدد «108» به دستیار سیری ترغیب می کنند. شاید انتظار داشته باشید که با گفتن این عدد، نوعی شوخی از پیش تعیین شده فعال شود و سیری شما را سرگرم کند.

با این همه، هنگامی که سیری عدد 108 را می شنود، تصور می کند زندگی شما به خطر افتاده و ثانیه شماری برای تماس گرفتن با 911 (شماره فوریت های ایالات متحده) فعال می شود.

نمونه ای از فریبکاری کاربران در توییتر  که می گوید در صورت شماره گیری عدد 108، امکان برقراری تماس تصویری با دو نفر به صورت همزمان فراهم می شود.

توضیحی بسیار ساده برای این امر وجود دارد. 108، شماره مورد استفاده برای فوریت های کشور هند است و اپل خواسته که کاربران در هر نقطه از جهان، به راحتی قادر به دریافت کمک باشند. بنابراین زمانی که شماره 108 از سوی کاربر گرفته شود، دستگاه به صورت خودکار تماس را به نزدیک ترین مرکز 911 هدایت می کند.

مشخصاً این مسئله سبب شده تا تمام ایستگاه های پلیس در سراسر ایالات متحده با مشکلاتی مواجه شده و از کاربران بخواهند که در دام این فریب نیفتند. گفتنی است که با شماره گیری ارقام 112، 110، 999 و 000 نیز اتفاقی مشابه افتاده و در نهایت کاربران با 911 ارتباط برقرار می کنند. به گفته پلیس ایالات متحده، افرادی که بدون قرار داشتن در موقعیتی اضطراری با 911 ارتباط برقرار کنند، در حال دست زدن به عملی مجرمانه هستند.

موبایلت

ویجیاتو

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟