اگر آیفون خود را به iOS 10.3 بروزرسانی کنید فضای خالی حافظه بیشتر می شود

اگر آیفون خود را به iOS 10.3 بروزرسانی کنید فضای خالی حافظه بیشتر می شود

همانطور که پیشتر هم خبر دادیم اپل از دیروز انتشار بروزرسانی iOS 10.3 را برای کاربران ابزارهای موبایل خود آغاز کرده است. عمده ترین خصوصیت این نسخه تغییر فرمت ذخیره سازی اطلاعات از +HFS به فرمت جدید اپل یعنی Apple File System یا AFS مربوط می شود.

Renaud Lienhart‏ از مهندسین بخش توسعه ی iOS می گوید در این نسخه انیمیشن های سیستم عامل (مثل افکت گرافیکی حرکت بین صفحات هوم اسکرین دستگاه) هم کوتاه تر و بهینه شده تا ابزار شما سریع و روان تر عمل کند.

فرمت ذخیره سازی جدید اپل هم مورد دیگری است که در توسعه ی آن تلاش شده دستگاه با سرعت بالاتری قادر باشد به داده ها دسترسی پیدا کند، موضوعی که خصوصاً هنگام انجام عملکردهای سنگین تر مثل ویرایش ویدیو روی iOS برای کاربر محسوس خواهد بود.

در فرمت جدید ضمناً سیستم عامل فضای کمتری را هم اشغال می کند. برای مثال اگر آیفون ۷ پلاس ۲۵۶ گیگابایتی شما ۷۵.۵ گیگابایت فضای خالی دارد، پس از بروزرسانی به iOS 10.3 مشاهده می کنید که فضای خالی حافظه به ۸۳.۲ گیگابایت افزایش یافته است، یعنی ۷.۸ گیگابایت بیشتر از فرمت قبلی.

در مجموع می توان گفت اپل در این نسخه بیش از هرچیز روی روان تر شدن اجرای رابط کاربری تمرکز داشته است، در نتیجه توصیه می کنیم از دریافت بروزرسانی جدید غافل نمانید.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato