گلکسی اس 8 تمیز کردن لنز دوربین پشتی را به کاربر یادآوری می کند

گلکسی اس 8 تمیز کردن لنز دوربین پشتی را به کاربر یادآوری می کند

سنسور اثر انگشت در کهکشانی های امسال سامسونگ به پشت بده و در کنار لنز دوربین اصلی منتقل شده است. همین مسئله سبب شده تا احتمال کثیف شدن سطح لنز در اثر برخورد انگشت کاربران افزایش یابد. همین مسئله شرکت کره ای را بر آن داشته تا با طراحی یک نرم افزار اختصاصی، کثیفی ها را تشخیص داده و به اطلاع کاربر برساند.

به طور حتم در نظر عده ای این راهکار بسیار هوشمندانه به نظر برسد، اما مشاهده پیام تمیز کردن لنز با هر بار اجرای اپلیکیشن دوربین می تواند موجبات ناراحتی کاربران را به دنبال داشته باشد. شاید بهتر بود کمپانی کره ای به مانند بسیاری از موبایل های امروزی - به جای کنار لنز دوربین - سنسور اثر انگشت را در زیر آن جای می داد.

نکته مثبت ماجرا این است که قابلیت شناسایی کثیفی و اثر انگشت روی حسگر دوربین یک گزینه اختیاری است و کاربر در صورت تمایل می تواند آن را غیرفعال نماید. ضمن این که تعداد قابل توجهی از کاربران اصلاً از سنسور اثر انگشت برای ورود به موبایل خود استفاده نمی کنند.

گذشته از همه این ها، گلکسی اس ۸ و اس ‌۸ پلاس علاوه بر روش های معمول ورود امن به موبایل، مجهز به اسکنر عنبیه چشم هستند، بنابراین - در صورت عملکرد مناسب - نیاز به استفاده از سنسور اثر انگشت تا حدود زیادی مرتفع می شود.

ویجیاتو

نظرات ۱۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato