ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

نتیجه اعمال نرخ های متفاوت جرایم رانندگی با سرعت غیر مجاز در آمریکا

پس از بررسی مبالغ جریمه برای سرعت غیرمجاز در کشورهای اروپایی، این بار قصد داریم در مطلب دیگری این موضوع را در آمریکا نیز بررسی کرده و با جرایم رانندگی در این کشور آشنا شویم. سیستم ...

پس از بررسی مبالغ جریمه برای سرعت غیرمجاز در کشورهای اروپایی، این بار قصد داریم در مطلب دیگری این موضوع را در آمریکا نیز بررسی کرده و با جرایم رانندگی در این کشور آشنا شویم.

سیستم مدیریتی آمریکا به ایالات این کشور گسترده اجازه داده که قوانین و مقررات متفاوتی را در زمینه های مختلف وضع کنند. در حالی که قوانین فدرال در تمامی قلمروها یکسان هستند، در زمینه سرعت مجاز ایالت ها می توانند محدودیت های کمتر یا بیشتری تعیین نمایند.

به همین جهت سرعت غیر مجاز در ایالت های مختلف، جریمه های متفاوتی به دنبال دارد.

مبلغ جریمه در آمریکا علاوه بر ایالت، به منطقه و زمان وقوع نیز وابسته است. اکثر ایالات این کشور برای تخلفاتی که در مناطق ساخت و ساز یا نزدیکی های نواحی آموزشی مثل مدارس و دانشگاه ها اتفاق می افتند، جریمه های سنگینی را تعیین کرده اند.

در آمریکا احتمال اینکه در فلوریدا برگه جریمه دریافت کنید، بیشتر از سایر ایالات است. این احتمال در مونتانا کمتر از بقیه ایالت ها بوده و قوانین آن کمی ملایم تر محسوب می شود.

البته باید در نظر داشته باشید که بیش از سه چهارم ایالات آمریکا در رابطه با محدودیت سرعت "قوانین مطلق" دارند؛ به این معنی که تجاوز از سرعت تعیین شده حتی به اندازه یک مایل می تواند باعث صدور برگه جریمه شود.

بقیه ایالت ها به رانندگان اجازه می دهند که درباره شدت تخلف آنها در دادگاه تصمیم گیری شود. بازداشت برای سرعت غیر مجاز در آمریکا اجباری نیست اما در صورت محکومیت به رانندگی خطرناک، فرد خاطی باید شب را در بازداشتگاه پلیس سپری کند.

نکته مهم دیگر اینکه نیمی از ایالات آمریکا در صورت تجاوز بیش از حد از سرعت تعیین شده، شهروندان خود را به دادگاه احضار نمی کنند. علاوه بر این، در صورت تخلف بیش از حد ایالت ها می توانند مبلغ بیمه را بین 3 تا 60 درصد افزایش دهند.

بدترین ایالت ها برای سرعت غیر مجاز

در جورجیا بیشترین مبلغ جریمه برای اولین سرعت غیر مجاز، 1000 دلار تعیین شده و در صورت بر هم زدن بیش از حد قانون، فرد خاطی تا یک سال زندانی می شود.

در ایالت ایلینوی نیز این مبلغ برای بیشترین تجاوز از سرعت مجاز صادر می گردد. ایالت نوادا نیز این میزان را به عنوان سنگین ترین جریمه برای اولین تخطی از سرعت مطمئنه تعیین کرده و چنانچه فرد مورد نظر نمره منفی زیادی داشته باشد، تا 6 ماه زندانی خواهد شد.

در نیوهمپ شایر نیز افرادی که برای اولین بار مرتکب این تخلف شوند، با حداکثر جریمه 1000 دلاری روبرو خواهند شد. در مناطق آموزشی نیز رانندگان باید سرعتی 10 مایل کمتر از حد مجاز داشته باشند.

در ایالت کارولینای شمالی کسانی که برای اولین بار از سرعت مجاز عبور کنند، ممکن است برگه جریمه ای با مبلغ 1000 دلار دریافت نمایند. چنانچه سرعت فرد خاطی بسیار بیشتر از حد تعیین شده باشد، وی دو ماه از عمر خود را در زندان سپری خواهد کرد.

در کالیفرنیا بیشترین رقم برای سرعت غیر مجاز 600 دلار در نظر گرفته شده اما بسته به تخلف جریمه های دیگری صادر می شود. مبلغ بیمه این فرد نیز شاید سر به فلک بگذارد!

در ویرجینیا که به سیستم مقرراتی سخت گیرانه معروف است، تخلف های کوچک جرایم نسبتا سبکی دارند؛ اما اگر پلیس شما را با سرعتی بسیار بالا دستگیر کند، می تواند شما را به زندان بفرستد.

در این ایالت 80 مایل سرعت بیشتر نسبت به حد مجاز، جریمه ای 2500 دلاری در پی داشته و می تواند باعث زندانی شدن راننده تا یک سال شود. ویرجینیا یکی از ایالت هایی است که بیشترین میزان جریمه را برای تخلفات رانندگی در آمریکا در نظر گرفته است.

در نیویورک جریمه 600 دلاری در انتظار خاطیان سرعت بوده و اگر فردی 30 مایل سرعت بیشتری داشته باشد، تا 30 روز زندانی می شود. برای سرعت غیر مجاز در تونل های ماساچوست، 500 دلار جریمه تعیین شده و در سایر نقاط هر مایل سرعت اضافی 10 دلار به جریمه پایه 100 دلاری اضافه می کند.

ایالت هایی که جریمه های کمتری برای سرعت غیر مجاز دارند

اگر شما در ایالت اورگون برای اولین بار سرعتی بیش از حد مجاز داشته باشید، بیشترین مبلغ جریمه 600 دلار خواهد بود. در ایندیانا این مبلغ 500 دلار است، اما اگر شخصی در نزدیکی ساختمان های آموزشی یا مناطق ساخت و ساز سرعت غیر مجاز داشته باشد، جریمه دو برابر می شود.

ایالت های کانزاس و مریلند برای متخلفین، جریمه 500 دلاری کنار گذاشته اند؛ البته پلیس مریلند نیز افرادی را که برای اولین بار در کنار مناطق آموزشی سرعت غیر مجاز داشته باشند، تا دو برابر جریمه می کند.
در کلرادو مبلغ جریمه برای سرعت غیر مجاز بین 36 الی 232 دلار تعیین شده اما در صورت تداوم تخلف این مبلغ افزایش می یابد. در تنسی عبور از سرعت مجاز باعث صدور برگه 50 دلاری می شود؛ حاضرین در مسابقات درگ خیابانی نیز باید منتظر برگه های 500 دلاری و یا انتقال به زندان باشند!

ایالت آیداهو مبلغی بین 75 الی 140 دلار برای متجاوزین سرعت در نظر گرفته که البته ظاهرا چندان بازدارنده نیست؛ زیرا این ایالت رتبه بالایی در صدور برگه جریمه دارد.

ایالت مجاور مونتانا که کمترین تعداد دوربین های سرعت را در جاده های خود نصب کرده، برای تخلف مشابه جریمه هایی بین 20 الی 100 دلار صادر می کند.

جمع بندی

همانطور که مشاهده می کنید به دلیل تفاوت در میزان سختگیری، احتمال دریافت برگه های جریمه در برخی ایالت ها بیشتر از سایرین است؛ اما این مساله به این معنا نیست که سخت گیری بیشتر و صدور جریمه های سنگین، همیشه می تواند از وقوع تخلف جلوگیری کند. برای مثال در یکی از آخر هفته های مارچ 2010 در ایالت ویرجینیا - که به قوانین سخت گیرانه و جریمه های سنگین معروف است – 3536 برگه جریمه صادر شد؛ بنابراین شاید بتوان اینگونه نتیجه گرفت که کاهش تخلفات رانندگی نه به میزان جریمه، بلکه به فرهنگ عمومی و درک بالای رانندگان حاضر در خیابان ها و جاده ها بستگی دارد.

در کشور آمریکا سرعت غیر مجاز بصورت میانگین جریمه ای در حدود 150 دلار در پی دارد، اما اختلاف کمترین و بیشترین میزان به رقمی در حدود 2400 دلار می رسد.

میانگین جریمه با توجه به درآمد ماهانه حدودا 4700 دلاری هر آمریکایی (سالانه 57000 دلار) رقم زیادی محسوب نمی شود، اما در ایالت هایی مثل ویرجینیا فرد خاطی ممکن است تا پنجاه درصد از حقوق خود را به خاطر عبور از سرعت مجاز از دست بدهد.

در کشور ما نیز بعضا جریمه های سنگینی برای برخی تخلفات تعیین شده، اما آن چیزی که در پیشگیری از تخلفات و رفتارهای پرخطر ترافیکی می تواند نقشی موثرتر داشته باشد، فرهنگ سازی و آگاهی بخشی به شهروندان است.

همه باید دست به دست هم دهیم تا با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از بروز حوادث تلخ و ناگوار در جاده های کشور جلوگیری کنیم. وقتی می دانیم که سوار بر خودروهایی با تکنولوژی چند دهه قبل با ایمنی ضعیف هستیم، باید خود ارزش بیشتری برای جان خویش و عزیزانمان قائل شویم.

از طرف دیگر مسئولان تصمیم گیرنده در کشورمان می توانند با بررسی رفتار رانندگان در سایر کشورها، نسبت به انتخاب سیاست های صحیح بری ترغیب رانندگان به رعایت قوانین اقدام کنند.

برای مثال در برخی کشورها بخشی از جریمه دریافتی توسط رانندگان متخلف، صرف پرداخت های تشویق آمیز به رانندگان قانونمند می شود و در کنار سیاست های تنبیهی مبتنی بر جریمه، انواع و اقسام سیاست های تشویقی نیز برای فرهنگ سازی مورد استفاده قرار می گیرد که متاسفانه توجه به این مهم در ایران فراموش شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (25 مورد)
 • محمدی
  محمدی | ۱۷ فروردین ۱۳۹۶

  من به کسی فحش ندادم چیزی که معلومه همه می دونید. همه می بینید ولی نمی خاید بدونید نمی خاین ببینید بهتون یاد اوری می کنم. باورکن اگه وضعیت ما و امیکا برعکس بود نظرات خیلی فرق می کرد

 • Cloner
  Cloner | ۱۷ فروردین ۱۳۹۶

  نصف کامنتای این پست مال محمدیه فحش داده به بقیه و به آمریکا و به هر کی که قبولش نداشته باشه فحش داده.

 • محمدی
  محمدی | ۱۷ فروردین ۱۳۹۶

  عراق کشور همسایه دوست نداشته باشین اون وقت کشوری که با عث ایجاد داعش طالبان و تفرفه بین مسلمانان شد .کشوری که کشورهای مثل افغانستان پاکستان و... (همسایه های غزیز ما )به جنگ داخلی کشوند دوست داشته باشیم . شماها فازتون چیه

  • armin
   armin | ۱۷ فروردین ۱۳۹۶

   خداشفات بدخ

 • محمدی
  محمدی | ۱۷ فروردین ۱۳۹۶

  ای خدا نوشته من امیکا رو دوست دارم بهش مثبت دادند. کشوری که باعث جنگ تو عراق افعانستان و... شد کشوری که اسراییل رو حمایت کرد که قدرت بیشتری داشته باشه کشوری که به خاطر قدرتش کشوری طرف ایران نرفت کشوری که باعث فساد تو ایران شد کشوری که با محرمانه کردن اطلاعات مختلف و تالیف کردن حقایق افکار عمومی و سازمان های به اصطلاح حقوق بشری همگام با خودش کرد

  • armin
   armin | ۱۷ فروردین ۱۳۹۶

   خدا شفات بده

  • armin
   armin | ۱۷ فروردین ۱۳۹۶

   تو به من بگو که کی بود صدام رو کشت کی بود القاعده رو نابود کرد کی بود افغانستانو از دست طالبان وحشی تجات داد کیه که داره جلو دیکتاتورارو مگیگیره؟ کیه که نمیزاره اون وحشیه رهبر کره شمالی ژاپنو کره جنوبی رو خاکستر کنه هان اینا کارا کیه؟ کیه ک همه دنیا آرزوشونه برن توش زندگی کنن؟کیه ک همه دوستش دارن به غیر از چهاریا پنج تا کشور عقب افتاده ؟کیه ک تو جام جهانیو المپیک بیشتر از هر کشور دیگه ای تشویق میشه چرا؟ چون کشور بدی هه ؟ خدا شفات بده   تایید کن دیجیاتو?

  • armin
   armin | ۱۷ فروردین ۱۳۹۶

   باعث فساد تو ایران شد؟????خدا شفات بده باعث جنگ تو افغانستان شد؟ آمریکا خو داره افغانستانو از دست طالبان نجات میده چته تو؟ واسه قدرت طرف ایران نرفت!!!!!?????آی دلمممم مردم از خنده

  • ح.کامکار
   ح.کامکار | ۱۷ فروردین ۱۳۹۶

   باعث فساد تو ایران شد؟ دوستای شما باعث فساد تو ایران شدند نه آمریکا

   • محمدی
    محمدی | ۱۷ فروردین ۱۳۹۶

    چه قدر نوابع ما توی ترورها جنگ کشته شدند

  • Reza nikoonezhad
   Reza nikoonezhad | ۱۷ فروردین ۱۳۹۶

   ما داریم الانو می‌بینیم آمریکا داره دهه های آینده رو میبینه اگه جنگ نباشه باعث افزایش جمعیت کره زمین که در نتیجه کاهش مواد غذایی و آب و فقر و .... میشه اقدام های آمریکا هم میشه از دید مثبت دید.

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها

مطالب پیشنهادی