گوگل گلس به زودی در «موزه شکست» کشور سوئد به نمایش درمی آید

گوگل گلس به زودی در «موزه شکست» کشور سوئد به نمایش درمی آید

در کشور سوئد جاذبه های گردشگری عجیبی یافت می شود. یکی از جدیدترین این موارد قطعاً «موزه شکست» (Museum of Failure) شهر «هلسینبورگ» (Helsingborg) است که به زودی افتتاح خواهد شد. موزه ای که قرار است میزبان گوگل گلس باشد.

موسس این موزه معتقد است که خلاقیت تنها زمانی به موفقیت ختم می شود که بتوانیم شکست ها را به خوبی بشناسیم. به همین دلیل او قصد دارد مجموعه ای از پروژه های شکست خورده را در موزه خود جمع آوری کرده و به نمایش عمومی بگذارد.

برخی اشتباهات گوگل در انتخاب سخت افزار و نوع بازاریابی در شکست این محصول بی تاثیر نبوده است

علاوه بر عینک هوشمند گوگل، قرار است در موزه شکست شاهد به نمایش گذاشته شدن سایر محصولات شکست خورده مشهور چون رایانه نیوتون اپل، موبایل انگیج (N-gage) نوکیا، دوربین دیجیتالی کداک و دوربین بتامکس سونی باشیم.

با آن که عینک گوگل به حق آغاز کننده دوره جدیدی از کاربردهای واقعیت افزوده در زندگی روزمره شد، اما گوگل هرگز نتوانست این محصول ۱۵۰۰ دلاری را آن طور که شایسته است در بازار حفظ نماید. شاید عده ای استدلال کنند که سه سال پیش این محصول از زمان خود جلوتر بود، اما باید پذیرفت که برخی اشتباهات فاحش گوگل در انتخاب سخت افزار (همچون توان باتری بسیار پایین و پردازنده ضعیف) و نوع بازاریابی آن نیز در این شکست بی تاثیر نبوده است.

همین مسائل در کنار برخی محدودیت های فرهنگی و قانونی در نهایت منجر به آن شد که غول جستجوی دنیا قید عرضه این محصول برای کاربران عادی را زده و به دنبال پیدا کردن خریداران جدید در میان کسب و کارهای تجاری برود.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato