بررسی بازی Angry Birds Islands؛ بازگشت پرندگان خشمگین؟

آخرین تلاش های Rovio برای زنده نگه داشتن نام فرزندانش؛ پرندگان خشمگین که دورانی یکی از معروف ترین شخصیت های گیمینگ بودند، حالا مصداق بارز «از عرش به فرش رسیدن» شده اند و با وجود اینکه همچنان خیلی از بازیکن ها آن ها را به یاد می آورند ولی مقایسه وضعیت کنونی این کاراکترهای دوست داشتنی با گذشته بیشتر حکم یک شوخی را دارد. این ها واقعا همان پرندگان خشمگین معروف هستند؟

مقصر تمام این اتفاقات هم خود روویو است. طبیعتا بعد از موفقیت های عظیم یک عنوان، سازنده با توسعه بازی هایی مرتبط سعی می کند مجموعه ای که ساخته را گسترش داده و محبوبیت آن را افزایش دهد. روویو برای پرندگان خشمگین همین راه را پیش گرفت که اتفاقا ابتدایش به موفقیت هایی رسید. اما بعدها و با سیاست های غلط که همگی نشان دهنده بی برنامگی این استودیو بودند، سیر نزولی این مجموعه آغاز شد.

عدم خلاقیت، پرداخت ضعیف به مکانیزم های گیم پلی و تکرار مکررات؛ بعد از نسخه استاروارز انگری بردز بازی های این مجموعه تنها یک وظیفه داشتند و آن هم حفظ «نام» سری بود. هدفی که بعضا نتیجه معکوس داشت و موجب شد پرندگان خشمگین بیش از پیش به غروب خود نزدیک شوند. Angry Birds Island که چند روز پیش عرضه گشت هم مشخصا «فقط» با همین هدف پا به میدان گذاشته است.

Angry Birds Island عنوانی آنلاین بوده و حجم ابتدایی آن 89 مگابایت است. یعنی بعد از اینکه بازی را نصب کردید، باید چیزی حدود 100 مگابایت دیتا دانلود کنید. بد نیست بدانید توسعه این قسمت برعهده استودیوی NHN 629 بوده و آن ها با روویو همکاری داشته اند.

حالا آیا Angry Birds Island توانسته به این مهم که حفظ نام پرندگان خشمگین هست برسد؟ راستش را بخواهید «بله» ولی نکته اینجاست که Angry Birds Island اصلا پایش را از یک بازی نسبتا سرگرم کننده و معمولی بالاتر نمی گذارد. پرندگان خشمگین حالا در سراشیبی سقوط قرار دارند و آخرین قسمت انگری بردز جای آنکه آن ها را به سمت جلو هل بدهد، این شخصیت ها را در جایی که هستند نگه می دارد تا بیش از این به سمت پایین نروند.

علتش هم کاملا مشخص و معلوم است؛ همانند بازی های اخیر انگری بردز نه خلاقیت های ابتدایی را میبینیم و نه توسعه دهنده سعی به ارائه یک تجربه متفاوت داشته است. اشتباه نکنید، Angry Birds Island ساعت ها می تواند با المان های جذابش شما را پای خود بکشاند ولی نباید انتظار یک معجزه یا تحول داشته باشید. چون در این صورت از آن نا امید خواهید شد.

همانگونه که اسکرین شات ها نشان می دهد، Angry Birds Island عنوانی استراتژی است. همانند همیشه، شما اینجا هم نقش پرندگان خشمگین را دارید با این تفاوت که بعد از اتفاقاتی، حالا خوک های معروف مجموعه انگری بردز به آن ها کمک نموده و بنابراین با مشارکت یکدیگر باید از پس مشکلات بر بیایید. شاید مکانیزم های گیم پلی این عنوان تفاوت چندانی با بازی های مشابه نداشته باشد ولی سازنده با تغییراتی سعی کرده جذابیت ساخته خود را افزایش دهد.

بزرگترین نکته مثبت Angry Birds Islands پیاده سازی درست المان های دنیای انگری بردز در عنوانی استراتژی است که باعث گشته با وجود مشکلات این بازی همچنان یک تجربه جذاب به خود هدیه بدهید.

یکی از آن ها را می توانیم چگونگی جمع آوری منابع بنامیم که طبیعتا مهمترین نقش را روی توسعه ساختمان های گوناگون یا شخصیت های مختلف ایفا می کنند. اینجا برای اینکه بتوانید آیتم هایی همانند چوب، سنگ یا ماهی را به دست بیاورید باید با خوک ها به قسمت های مختلف نقشه رفته و آنجا با کلیک روی بخش های مورد نظر، بعد از چند ثانیه منابعی که می خواهید را بگیرید.

عکس بالا به خوبی مکانیزم جمع آوری منابع را توضیح می دهد. با وجود ذات خسته کننده این قسمت، ترغیب بازیکن ها برای جستجوی مکان های مختلف، منطقه های گوناگون و البته تعدد مناسب آیتم ها موجب شده تا خیلی از روند تکراری موجود احساس ناراحتی نکنید. این از توضیحات بخش مدیریتی Angry Birds Island، حالا بیایید به قسمت اکشن آخرین قسمت از مجموعه پرندگان خشمگین بپردازیم.

واقعا انتظار دارید در دنیایی به این بزرگی بدون دشمن به جستجو بپردازید؟ جای جای نقشه و هنگام جمع آوری آیتم ها موجودات گوناگونی هستند که مانع پیشروی شما می شوند. بنابراین باید با کشتن آن ها ضمن کسب تجربه، راه را برای پیروزی خود هموارتر کنید. البته این ها تنها مزایای شکست دشمنان نبوده و همچنان بخش مهم ماجرا مانده است؛ بچه خوک ها.

Angry Birds Island فعلا تنها برای کشورهای تایوان و ژاپن عرضه شده و احتمالا تا هفته های آتی شاهد انتشار جهانی آن خواهیم بود.

کارگران شما همین خوک ها هستند و برای پرورش آن ها باید ابتدا بچه خوک ها را پیدا کنید که برای رسیدن به این هدف، شکست دشمنانی که این کودکان را اسیر کرده اند یکی از راه ها خواهد بود. پیش از اتمام مطلب بیایید نگاهی به گرافیک و موسیقی بندازیم. با وجود محیط هایش شاد و متنوع، رنگ بندی آبجکت ها و به خصوص کیفیت بافت ها می توانستند بهتر باشند.

همچنین قطعه استفاده شده شاید به خوبی احساس بودن در دنیایی انگری بردزی را به بازیکن ها منتقل کند اما به واسطه کوتاهی موسیقی موچود مطمئنا بعد از مدتی از شنیدن آن خسته خواهید شد. استودیوی سازنده Angry Birds Islands حتی می توانست برای افزایش جذابیت بخش شنیداری عنوانش از آهنگ های پیشین سری در محیط گیم پلی استفاده کند که متاسفانه اینگونه نشد.

حرفهای خود را اینگونه به پایان می رسانیم که Angry Birds Islands نسبت به بقیه بازی های شبیه سازی/استراتژی عنوان جدیدی نیست. بنابراین اگر تنها از علاقه مندان به پرندگان خشمگین هستید، پیشنهاد می کنیم آن را از دست ندهید. چون برای این سبک، هم اکنون نمونه های خیلی بهتری هم هست و با یک جستجوی ساده می توانید تعداد زیادی از آن ها را پیدا کنید.

نکته: چون Angry Birds Islands به صورت Soft Lunch یا همان محدود عرضه شده، بنابراین برای دانلودش نیازمند برنامه تغییرات آی پی هستید. پیشنهاد می کنیم ابتدا بازی را از این لینک یا این لینک دانلود نموده و سپس بدون استفاده از اپلیکیشن اضافی با دانلود دیتای آن از تجربه خود لذت ببرید.

Angry Birds Islands
  • Angry Birds Islands
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: NHN 629
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: 89 مگابایت
دانلود

مطالب مرتبط

معرفی بازی کیوب ران - ساختمان تاریک؛ سادگی هم می تواند کلیشه ای شود

هیچ گاه فکر نمی کردیم چنین اتفاقی بیافتد، ولی سادگی در بازی های موبایل هم کم کم دارد رنگ و بویی کلیشه ای به خود می گیرد. اگر نگاهی به عناوین انتشار یافته در ماه های گذشته بیندازیم، متوجه می شویم که تعادل میان پیچیدگی و سادگی از بین رفته.نمی گوییم ساده سازی عناصر بازی... ادامه مطلب

بگذار گلوله‌ها به جای تو حرف بزنند؛ معرفی بهترین بازی های شوتر موبایل

بازی های شوتر یا تیراندازی جزو پر مخاطب‌ترین دسته سرگرمی‌های دیجیتالی هستند و به خاطر مکانیزم پر سرعت، هیجان‌انگیز، درگیرکننده و البته پر زرق و برقشان جایگاهی برای توسعه بزرگترین نام‌های این صنعت بوده‌اند. این دلایل در کنار هم باعث شده‌اند تا عناوین این سبک بیش از سایر دسته‌ها مورد توجه گیمرها قرار بگیرند و... ادامه مطلب

معرفی بازی Spingun؛ حرفه ای باشید

نام «دارک سولز» را شنیده اید؟ از عنوانی حرف می زنیم که به خاطر سختی نابخشودنی و گیم پلی دشوارش به محبوبیت زیادی دست پیدا کرده است. تاکنون از خود پرسیده اید که با این همه چالش چرا همچنان بازیکن ها به تجربه خود ادامه می دهند؟ خیلی ساده است، چون می دانند با دقت... ادامه مطلب

غوطه ور در ژرفا؛ معرفی بازی Seashine

اعماق سرد و تاریک اقیانوس، جولانگاه ماهی های عظیم الجثه و خطرناکی است که کوچکترین جنبشی از چشمشان پنهان نمی ماند. به نظرتان در این دنیای ترسناک و بی رحم، یک عروس دریایی بی پناه چقدر می تواند برای زنده ماندن شانس داشته باشد؟ در بازی Seashine متوجه خواهید شد.در ادامه با دیجیاتو همراه باشید. با... ادامه مطلب

اعتیادی به رنگ مجازی؛ معرفی اعتیادآورترین بازی های موبایل [قسمت دوم]

حدود شش سال پیش، اتفاقی دلخراش صنعت بازی های ویدیویی را در بهت فرو برد؛ سانحه ای که از مرگ ناگهانی نوزادی به واسطه یک بازی خبر می داد. با توجه به گزارشات، مادر هنگام انجام عنوان FarmVille متوجه گریه فرزند سه ماهه اش می شود. پس برای آرام کردن وی، سعی می کند او... ادامه مطلب

معرفی بازی گشت پلیس؛ پیش به سوی عدالت

اگر از کودکان بپرسند که دوست دارید چه شغلی داشته باشید، انتخاب خیلی ها پلیس است. خود ما هم این گونه بودیم و هنوز شعری که برای پلیس ها می خواندند را به یاد داریم. تاکنون فکر کرده اید چرا بعضی از بچه ها به این کار علاقه مند هستند؟ هیجان اغراق شده فیلم ها،... ادامه مطلب

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟