ب ام و تولید سری 6 کوپه را متوقف کرد

ب ام و تولید سری 6 کوپه را متوقف کرد

سری ۶ ب ام و تاریخچه ای نسبتا پرفراز و نشیب دارد. این خودروی جی تی که در سال ۱۹۷۶ متولد شده، تاکنون در سه نسل مختلف به خیابان ها راه یافته است.

نسل کنونی که از سال ۲۰۱۱ بر روی خط تولید قرار دارد، در اتاق های مختلف و با کدهای F06، F12 و F13 ساخته شده است. باواریایی ها کد F13 را برای نسخه کوپه، کد F12 را برای نسخه کانورتیبل و کد F06 را برای نسخه چهار در گرن کوپه انتخاب کرده اند.

چنانچه از علاقه مندان نسخه کوپه با کد F13 هستید، یک خبر بد برای شما داریم! طبق صحبت های سخنگوی ب ام و در آمریکای شمالی، این کمپانی به تولید سری ۶ کوپه خاتمه داده است. آخرین مدل از این خودرو که در واقع لوکس ترین کوپه ب ام و محسوب می شد، در ماه فوریه گذشته خطوط مونتاژ کارخانه دینگلفینگ را ترک نموده و فقط نمونه های صفر کیلومتری که در نمایندگی ها وجود دارند، قابل خرید هستند.

از آنجایی که باواریایی ها معمولا عادت دارند با هر مدل خداحافظی باشکوهی داشته باشند، مرگ خاموش سری ۶ کوپه کمی تعجب برانگیز است. موضوع وقتی مشکوک تر می شود که بدانیم ب ام و درباره سرنوشت نسخه های کانورتیبل و گرن کوپه سری ۶ کاملا محافظه کارانه رفتار می کند. این مسائل در کنار هم می توانند باعث قوت گرفتن شایعات مربوط به سری ۸ شوند.

اگر چه هنوز ژرمن ها درباره نسل جدید یا جانشین احتمالی سری ۶ حرفی به میان نیاورده اند، اما تصاویر جاسوسی متعددی از پروتوتایپ هایی که گفته می شود به نسل بعدی سری ۶ یا نسخه های اولیه سری ۸ متعلق هستند، توسط عکاسان این حوزه شکار شده است.

جالب اینکه ب ام و نام های تجاری ۸۵۰، ۸۶۰، M850 و M8 را ثبت کرده که با این حساب احتمالا در آینده شاهد ارایه محصولاتی با این کدها خواهیم بود. برخی شایعات هم حکایت از آن دارند که نسل بعدی سری ۵ گرن توریسمو جانشین سری ۶ خواهد شد.

ناگفته نماند در حال حاضر نسخه های گرن کوپه و کانورتییبل سری ۶ به ترتیب با قیمت ۸۱,۴۰۰ و ۸۶,۷۰۰ دلار به فروش می رسند. نسخه کوپه نیز قیمتی برابر با ۷۸,۵۹۵ دلار داشت.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato