گوگل از Android Go رونمایی کرد؛ تلاشی برای تسلط کامل بر بازار موبایل های ارزان قیمت

پروژه اندروید وان را به یاد دارید؟ پلتفرمی که قصد داشت ورژن مخصوصی از اندروید را برای موبایل هایی با قدرت اندک سخت افزاری آماده سازد؟ گوگل حالا تصمیم گرفته پلتفرمی برای بازارهای در حال توسعه با نام Android Go بسازد.

این روزها همه تلفن های همراه با ارزش خرید بالا از حداقل 2 گیگابایت حافظه رم بهره می برند اما گوگل گو برای آن موبایل هایی ساخته شده که 512 مگابایت حافظه داشته باشند. اپلیکیشن ها برای پهنای بند پایین و استفاده اندک از حافظه توسعه می یابند و در پلی استور هم اپلیکیشن هایی با این ویژگی برچسب مخصوص خواهند داشت.

گوگل همچنین یک برنامه تحت عنوان «Building for Billions» هم طراحی کرده تا به توسعه دهندگان کمک کند این اپلیکیشن های ویژه را طراحی کنند. موبایل هایی که کمتر از یک گیگابایت رم داشته باشند به صورت خودکار اندروید گو را پس از انتشار Android O دریافت خواهند کرد.

این شرکت متعهد شده که از سیستم عامل Android Go حمایت کند و ورژن های دیگری هم برای آن منتشر کند. گوگل در کنفرانس Google I\O 2014 از اندروید وان پرده برداشت. قرار بود موبایل های اندروید وان دستگاه های کم هزینه با قدرت سخت افزاری اندک نسبت به اسمارت فون های زمان خود باشند اما همزمان ورژن آخر اندروید را هم دریافت کنند که این اتفاق به طور دقیق رخ نداد.

اندروید گو تلاش جدید شرکت گوگل برای تسط به بازارهای در حال توسعه در سراسر جهان است و باید دید که آیا این طرح با موفقیت همراه می شود یا خیر.

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟