رشد 18 میلیارد دلاری درآمد شش کمپانی مطرح حوزه فناوری در  فصل نخست سال مالی

رشد 18 میلیارد دلاری درآمد شش کمپانی مطرح حوزه فناوری در فصل نخست سال مالی

گزارشات مالی شش کمپانی رده بالای حوزه فناوری یعنی آلفابت، آمازون، اپل، فیسبوک، مایکروسافت و نتفلیکس منتشر شده و طبق آمار، تمام کمپانی های مورد اشاره نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، روند رو به رشدی را تجربه کرده اند.

بر اساس گزارشی که FactSet منتشر کرده، مجموع درآمدهای هر شش شرکت در فصل نخست سال جاری مالی نسبت به مدل مشابه سال گذشته با رشدی ۱۸ میلیارد دلاری مواجه شده و همچنین سود حاصل هم با افزایشی ۴.۵ میلیارد دلار رو به رو شده است. این بدان معنی است که کمپانی های مورد اشاره در مجموع موفق به کسب ۱۴۶ میلیارد دلار درآمد شده اند که از این مقدار، ۲۵ میلیارد دلار سود برده اند.

اما نکته قابل توجه در نمودارهای ارائه شده این است که نت فلیکس (که سرمایه گذاران معمولاً روی افزایش تعداد مشترکان مانور می دهند) در فصل مالی نخست توانسته ۱۷۸ میلیون دلار سود بیشتر کسب کند و رشدی ۵۰۰ درصدی را نسبت به سال گذشته تجربه کند.

نت فلیکس با بیش از ۵۰۰ درصد افزایش، بیشترین سوددهی را به خود اختصاص داده است
همچنین لازم به اشاره است که رشد فیسبوک با سرعت زیادی که وال استریت پیش بینی کرده، کاهش نیافته و این کمپانی هم با داشتن کاربران تازه و گسترش صنعت تبلیغات موبایلی اش توانسته در سه ماهه نخست، ۱.۳ میلیارد دلار سود بیشتری نسبت به سال گذشته به جیب زند. این در حالیست که آمازون بیشترین افزایش درآمد را به خود دیده و نسبت به فصل نخست سال ۲۰۱۶، رشدی ۶.۵ میلیارد دلاری را رقم زده است.

ناگفته نماند که درآمد و سود اپل در فصل نخست سال ۲۰۱۷ هم با افزایشی ۵ درصدی همراه بوده و در حالی که نسبت به دیگر شرکت های بزرگ رقم چندان قابل توجهی به نظر نمی رسد، اما کماکان روند رو به رشد پیشین را ادامه داده است.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato