آیا آیفون 8 به سنسور اثر انگشت یکپارچه شده با نمایشگر مجهز است؟

آیا آیفون 8 به سنسور اثر انگشت یکپارچه شده با نمایشگر مجهز است؟

همانطور که پیشتر در دیجیاتو خواندید، گزارش ها حاکی از آن بوده اند که اپل در مسیر یکپارچه ساختن اسکنر اثر انگشت با نمایشگر با مشکلاتی مواجه شده و به گزینه های دیگر فکر می کند. اما اخیراً منابع خبری وابسته به کمپانی TSMC عنوان کرده اند که اهالی کوپرتینو موفق شده اند بر مشکل مذکور فائق آیند.

بر اساس اطلاعاتی که توسط خبرگزاری چینی EDN منتشر شده، منابع مورد اشاره عنوان کرده اند که آیفون ۸ از دکمه هوم بی بهره خواهد بود و اپل در آن از حسگر اپتیکال یکپارچه شده با نمایشگر برای تشخیص اثر انگشت کاربران استفاده می کند.

آیفون ۸ از سنسورهای تصویر مادون قرمز نهان برای بهبود عملکرد دوربین برخوردار است

علاوه بر آن منابع خبری مذکور بر این عقیده اند که آیفون ۸ از «سنسورهای تصویر مادون قرمز نهان برای بهبود قابلیت های دوربین و همچنین استفاده در عملیات های مرتبط با واقعیت افزوده بهره خواهد برد.

لازم به ذکر است در گزارش مورد بحث بیان شده که اپل تا اواخر ماه جاری میلادی مشخصات حسگر تشخیص اثر انگشت را نهایی خواهد کرد و در تا حدوداً یک ماه دیگر، تولید انبوه آیفون ۸ را آغاز می کند.

همچنین اطلاعات فاش شده توسط اهالی TSMC نشان می دهند که تعبیه حسگرهای بیومتریکی دیگر نظیر تشخیص چهره یا اسکنر عنبیه چشم هم با استفاده از یک دوربین ثانویه با رزولوشن بالا ممکن خواهد بود و انتظار می رود در آیفون ۸ شاهد قابلیت های سه بعدی با برخورداری از فناوری کمپانی «PrimeSense» باشیم.

ناگفته نماند در گزارش مذکور آمده که آیفون ادیشن به جای بهره گیری از نسبت معمول طول به عرض نمایشگر ۱۶:۹، از نسبت ۱۸.۵:۹ برخوردار خواهد بود.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato