کشتی هوایی سرگئی برین برای اهداف انسان دوستانه و تفریحی ساخته می شود

کشتی هوایی سرگئی برین برای اهداف انسان دوستانه و تفریحی ساخته می شود

همانطور که یک ماه پیش در دیجیاتو خواندید، «سرگئی برین» در حال ساختن کشتی هوایی شخصی خود است که احتمالاً به بزرگ ترین هواپیمای دنیا تبدیل خواهد شد. حال به نقل از برخی منابع، برین قصد دارد از این وسیله پرنده برای اهداف انسان دوستانه استفاده کرده و در برخی موارد نیز، از آن به عنوان کشتی تفریحی خصوصی بهره ببرد.

کشتی هوایی برین به جای هیدروژن از هلیوم پر می شود

پرنده مورد بحث با طول ۲۰۰ متر، بر اساس قوانین اداره حمل و نقل هوایی فدرال آمریکا به جای گاز هیدروژن که اشتعال پذیری بالایی دارد، از هلیوم پر شده و هزینه ساختی در حدود ۱۰۰ الی ۱۵۰ میلیون دلار در بر خواهد داشت که تمام مبلغ توسط بنیانگذار گوگل پرداخت می گردد.

بر اساس گزارشات، کشتی مورد نظر علاوه بر ارسال غذا و دارو به مناطق دور افتاده، نقش قایق تفریحی بین قاره ای را برای خانواده و دوستان سرگی برین نیز ایفا خواهد کرد.

وسیله مذکور در حال حاضر در یکی از مراکز تحقیقاتی ناسا در شمال کالیفرنیا، که گوگل به مدت ۶۰ سال و به قیمت یک میلیارد دلار اجاره کرده، در حال ساخت است و بنا به اطلاعات موجود، تیم سازنده موفق شده ماه گذشته چارچوب فلزی آن را بسازد.

هنوز جزئیات زیادی از کشتی هوایی رازآلود برین در دست نیست اما خوشبختانه آزمایش مخفیانه چنین پرنده عظیم الجثه ای تقریباً غیر ممکن بوده و در آینده شاهد اطلاعات و تصاویر بیشتری از آن خواهیم بود.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato