از این پس برای صدور ویزای آمریکا، سوابق تان در شبکه های اجتماعی هم وارسی می شود

از این پس برای صدور ویزای آمریکا، سوابق تان در شبکه های اجتماعی هم وارسی می شود

ماه گذشته، دولت ترامپ رسماً از لایحه خود در جهت سخت گیری های بیشتر برای اعتبارسنجی درخواست کنندگان ویزا پرده برداری کرد که وارسی فعالیت های این افراد در شبکه های اجتماعی را هم شامل می شود. امروز وزارت امور خارجه ایالات متحده این لایحه را به تصویب رساند و پرسش نامه ای فراهم آورد که متقاضیان را به اعلام القاب شان در شبکه های اجتماعی طی ۵ سال گذشته و شرح زندگی شان طی ۱۵ سال اخیر مجبور می کند.

از دیگر سوالات اضافه شده به این پرسش نامه می توان به ایمیل آدرس، شماره تلفن، آدرس های پیشین، مشاغل قبلی و تاریخچه سفرها اشاره کرد. یکی از سخنگویان وزارت امور خارجه این کشور می گوید که مقامات می توانند برای «تایید هویت یا به کار گرفتن اعتبارسنجی امنیتی موشکافانه تر» درخواست اطلاعات بیشتری کنند. این وزارت پیشتر مدعی شده بود که تنها ۰.۵ درصد از متقاضیان در سراسر جهان چنین پرسش نامه ای دریافت خواهند کرد.

وزارت امور خارجه آمریکا پیشتر مدعی شده بود که تنها ۰.۵ درصد از متقاضیان چنین پرسش نامه ای دریافت خواهند کرد.

این سوالات از لحاظ فنی باید به صورت داوطلبانه ارائه شوند، اما در بخشی از این پرسشنامه درج شده که عدم پاسخ دهی به برخی سوالات، می تواند باعث تاخیر در روند صدور ویزا یا توقف آن شود.

گفتنی است که از ماه گذشته و ارائه این لایحه جدید، منتقدان یک بار دیگر به دولت ترامپ حمله ور شده اند و می گویند که افزودن چنین تدابیری به روند صدور ویزا که همین حالا هم به کندی انجام می شود، می تواند دانشجویان و محققان بین المللی را از ورود به ایالات متحده دلسرد کند. وکلای مهاجرین نیز می گویند که بررسی سوابق فرد تا ۱۵ سال قبل، ممکن است به اشتباهات صادقانه در ارائه اطلاعات از سوی متقاضی منجر شود که روند صدور ویزا برای وی را به تعویق خواهد انداخت.

نظرات ۲۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato