همه چیز درباره آیفون 13
گوگل تا به امروز 1.5 میلیون دلار به یابندگان حفره های امنیتی اندروید جایزه داده است

گوگل تا به امروز 1.5 میلیون دلار به یابندگان حفره های امنیتی اندروید جایزه داده است

احتمالاً تا به امروز چندین بار شنیده اید که می توانید با پیدا کردن حفره های امنیتی اندروید، کسب درآمد کنید. گوگل برنامه Android Security Rewards خود را دو سال پیش راه اندازی کرد و تا به امروز به افرادی که این حفره ها را شناسایی می کنند، مبالغی را به عنوان جایزه اهدا کرده است.

مبلغ دریافتی، بسته به ماهیت آسیب پذیری کشف شده می تواند بسیار متغیر باشد اما گوگل می گوید که به صورت میانگین، ۲۱۵۰ دلار به هر فرد پرداخت کرده است؛ هرچند که بسیاری از افراد، جوایزی ۱۰ هزار دلاری یا بیشتر هم به دست آورده اند. در مجموع، گوگل تا به امروز بیش از ۱.۵ میلیون دلار به اشخاص یا تیم هایی که گزارش آسیب پذیری های مختلف را در اختیار این کمپانی گذاشته اند پرداخت نموده.

گفتنی است که رقم ۲ هزار دلار، به هیچ وجه به بالاترین ارقام پرداخت نشده نزدیک هم نیست و گوگل جوایزی به مراتب دندان گیرتر به برخی افراد پرداخته است؛ افرادی که توانسته اند با شناسایی حفره های امنیتی مهمی، حملات از راه دور را خنثی کنند.

به عنوان مثال مبلغ این جوایز طی ماه جاری میلادی، میان ۱۵۰ الی ۲۰۰ هزار دلار متغیر است که مطمئناً برای هر شخص خبره ای در زمینه امنیت می تواند بسیار وسوسه برانگیز باشد. در صورتی که به مشارکت در برنامه Android Security Rewards گوگل تمایل پیدا کرده اید، قادر به کسب اطلاعات بیشتر از طریق این لینک هستید.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato