این گجت با استفاده از شبکه عصبی، کاری می کند که مانند حرفه ای ها عکس برداری کنید

این گجت با استفاده از شبکه عصبی، کاری می کند که مانند حرفه ای ها عکس برداری کنید

ثبت تصویری زیبا و با کیفیت، به لطف موبایل های هوشمند ساده تر از هر زمان دیگری شده است؛ اما اگر بخواهید سطح کارتان را یک گام بالاتر برده و به سراغ دوربین های بدون آینه یا DSLR بروید، چیزهای زیادی است که باید یاد بگیرید. گزینه های مختلفی مانند میزان فوکوس، سرعت شاتر، گشودگی دهانه لنز، ISO، بازه رنگی و بسیاری دیگر وجود دارد که متعادل سازی تمام آنها، نیازمند تمرین مداوم است.

اما حالا گجتی به نام Arsenal (که فعلاً در حال کسب سرمایه در وب سایت کیک استارتر است) از راه رسیده که سازندگانش مدعی شده اند تمام کارهای سخت را برعهده می گیرد و هر بار به شما در ثبت تصویری خارق العاده کمک می کند.

به این گجت می توانید به عنوان نسخه به مراتب پیشرفته تر حالت Auto در دوربین های معمولی نگاه کنید. اگرچه در این حالت، یک یا دو تنظیمات به صورت خودکار بهبود می یابد، Arsenal آمده تا ۱۸ فاکتور مختلف را به صورت خودکار دستخوش تغییر و شما را از اعمال تنظیمات بی نیاز کند. علاوه بر این، گجت مورد اشاره از شبکه عصبی استفاده می کند تا نقطه ای که در عکس برداری از آن هستید را شناسایی نموده و سپس به مقایسه آن با دیتابیس تصاویر عکس برداران حرفه ای بپردازد.

رایان استوت، سازنده Arsenal می گوید که مخاطبانی مشتاق برای این تکنولوژی وجود دارد و مسلماً استقبال از کمپین کیک استارتر این گجت هم حرف های او را اثبات می کند. در حال حاضر، این کمپین موفق به دریافت ۷۰۰ هزار دلار سرمایه عمومی شده که به مراتب از هدف گذاری اولیه ۵۰ هزار دلاری آن بیشتر است. شاید با این موفقیت، کمپانی های سازنده دوربین های عکاسی به زودی به این نتیجه برسند که استفاده از هوش مصنوعی و تکنولوژی های این چنینی، ارزش امتحان کردن را دارد.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato