مقر یک میلیارد پوندی گوگل در لندن می تواند به یکی از نقاط دیدنی این شهر تبدیل شود

مقر یک میلیارد پوندی گوگل در لندن می تواند به یکی از نقاط دیدنی این شهر تبدیل شود

گوگل اخیراً برنامه های خود برای ساخت مقر ۱ میلیارد پوندی خود در شهر لندن را شرح داده است که قرار است ۱۱ طبقه داشته و از استخری به طول ۲۵ متر، زمین هایی برای ورزش های بسکتبال، فوتبال و بدمنیتون و همچنین یک باشگاه و پردیسی روی بوم برخوردار باشد. این پروژه ۸۰ هزار متری مربعی، توسط دو شرکت معماری BIG و Heatherwick Studio طراحی می شود که پیش تر طراحی مقر جدید گوگل در مانتین ویو را عهده دار بوده اند.

در طبقه پایینی، نخست و دوم این ساختمان، مراکزی برای رویدادهای مختلف ساخته می شود. کمپانی غول جستجوگر قصد دارد که تالار سخنرانی ۲۱۰ نفره ای نیز در این مقر جدید بنا کند که برای معرفی محصولات جدید، سخنرانی ها و ارائه ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ اما این فضا ممکن است در اختیار استارت آپ های تکنولوژی، گروه های اجتماعی و خیریه ها نیز قرار گیرد.

باغی که روی بوم ساختمان قرار دارد، «فرصتی برای استراحت یا ملاقات با دیگر افراد به دور از طبقات اداری» را در اختیار کامندان گوگل قرار خواهد داد و آمفی تئاتری در سمت شمال غربی مقر جدید، نمایی ۲۷۰ درجه ای از شهر لندن را برای بازدیدکنندگان فراهم می آورد.

گوگل می خواهد کارمندانش دائماً با یکدیگر در تعامل باشند، به همین جهت طراحی ساختمان به گونه ای خواهد بود که افراد را به قدم زدن و استفاده از پله ها (یا پله های برقی) به جای آسانسور ترغیب شوند. بخش های مرکزی، میزبان اتاق های جلسه، کافه و دیگر تاسیساتی خواهد بود که به کارکنان اجازه می دهد به دور از سر و صدای محیط کاری با یکدیگر ملاقات و گفتگو داشته باشند.

در اصلی ساختمان، دقیقاً در کنار ایستگاه مترو Kings Cross Tube لندن قرار گرفته و مسیرهای مخصوص دوچرخه سواری دقیقاً به پارکینگی هدایت می شوند که می تواند ۶۸۶ دوچرخه را در خود جای دهد. در نهایت گفتنی است که کارکنان انگلیسی گوگل در حال حاضر در سه ساختمان مجزا مشغول به کار هستند اما این مقر جدید، همه آنها را که تعدادشان به ۴۵۰۰ نفر می رسد، گرد یکدیگر می آورد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato