قابلیت های تازه iOS 11 به حذف اپلیکیشن های بلااستفاده کمک می کنند

قابلیت های تازه iOS 11 به حذف اپلیکیشن های بلااستفاده کمک می کنند

کمبود فضای خالی مخصوصاً در نسخه های پایه آیفون های قدیمی تر که تنها دارای ۱۶ گیگابایت حافظه ذخیره سازی بوده اند، همواره معضلی برای کابران این موبایل ها بوده است. اما اکنون در iOS 11 برای کمک به رفع این مشکل، قابلیت هایی از جمله امکان حذف خودکار اپلیکیشن هایی که هیچگاه مورد استفاده قرار نگرفته اند، گنجانده شده است.

گفتنی است قابلیت مذکور که «تخلیه اپلیکیشن های بلااستفاده» (Offload Unused Apps) نامیده می شود، از منوی مدیریت حافظه داخلی در بخش تنظیمات آیفون در دسترس است. با فعال کردن ویژگی مورد اشاره، در مواقعی که فضای ذخیره سازی در حال پر شدن است، نرم افزارهایی که کمتر استفاده شده اند پاک شده اما اسناد و داده های آنها هنوز روی آیفون حضور خواهند داشت.

اپل در iOS 11 چندین قابلیت تازه برای مدیریت بهتر حافظه را در اختیار کاربر قرار داده است

باید گفت که پس از پاک شدن اپ های بی استفاده، آیکون آنها به رنگ خاکستری در می آید که با کلیک روی آنها می توان مجدداً نصبشان کرد. همچنین بد نیست اشاره شود که کاربران خود می قادر خواهند بود تا اپلیکیشن های تحت تأثیر قابلیت مذکور را انتخاب کنند.

لازم به ذکر است «تخلیه اپلیکیشن های بلااستفاده»، تنها قابلیت مربوط به افزایش فضای ذخیره سازی در iOS 11 نبوده و در منوی مدیریت فضای داخلی سیستم عامل جدید، پیشنهادهایی هم برای آزادسازی هرچه بیشتر حافظه ذخیره سازی به نمایش در می آیند. به عنوان مثال قابلیت «حذف خودکار گفتگوهای قدیمی»، داده های موجود در Messages که مربوط به یک سال پیش و یا قدیمی تر از آن هستند را حذف می کند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato