آیفون های بعدی اپل از اینترنت LTE با سرعت گیگابیتی محرومند

آیفون های بعدی اپل از اینترنت LTE با سرعت گیگابیتی محرومند

در عصر ارتباطات، سرعت از اهمیت بالایی برخوردار بوده و کمپانی های مختلف همواره می کوشند با ارائه بالاترین سرعت ممکن، مشتریان بیشتری را به سمت خود جذب کنند. اما اپل به عنوان یکی از رهبران صنعت موبایل، احتمالاً به دلیل دعوای حقوقی خود با کوالکلام، در این مسیر با مشکلاتی رو به رو خواهد شد.

در حال حاضر پرسرعت ترین فناوری برای بهره گیری از اینترنت همراه، تکنولوژی LTE بوده که در تازه ترین نسخه های خود، قادر به دستیابی به سرعت های گیگابیتی نیز شده است؛ و جالب اینجاست که فعلاً فقط شرکت کوالکام توانسته فناوری مذکور را در چیپست های خود ارائه کند و سایر تامین کنندگان هنوز موفق به این کار نشده اند.

در حال حاضر فقط مودم های X16 کوالکام می توانند به سرعت های گیگابیتی دست پیدا کنند

کمپانی اپل برای دسترسی به اینترنت در آیفون های خود، از مودم های کوالکام و اینتل استفاده می کند و همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم، فقط مودم های X16 کوالکام توانایی دستیابی به سرعت های گیگابیتی را دارند. اپراتورهای اصلی موبایل در آمریکا نیز سعی می کنند برای کسب سهم بیشتر از بازار، فناوری مورد بحث را هرچه سریعتر وارد شبکه تحت پوشش خود کنند.

حال به نظر می رسد اینتل در این میان، قادر نیست چیپست های مجهز به LTE گیگابیتی را به موقع در اختیار اپل قرار دهد و از سوی دیگر، کمپانی ساکن کوپرتینو نیز به دلیل مسائل حقوقی نمی تواند تمام چیپست های مورد نیاز را از طرف دعوای خود در دادگاه تامین کند.

با توجه به شرایط موجود، اپل از هر دو تولیدکننده برای تامین چیپست آیفون استفاده می کند اما برای یک دست شدن محصولات و جلوگیری از نارضایتی های احتمالی، قابلیت LTE گیگابیتی را در موبایل های مجهز به مودم کوالکام غیر فعال خواهد کرد.

البته شاید عدم ارائه فناوری مذکور از سوی اپل روی آیفون های جدید در پاییز امسال، چندان هم حائز اهمیت نباشد چرا که معلوم نیست اپراتورهای موبایل دقیقاً چه زمانی موفق به عرضه اینترنت گیگابیتی در سطح پوششی وسیع خواهند شد و از همین رو، داشتن موبایلی با تکنولوژی مورد بحث وقتی شبکه مورد نیاز در دسترس نباشد، تجربه متفاوتی را برای کاربر رقم نخواهد زد.

ویجیاتو

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato