اپل به کاربران اجازه می دهد که با پرداخت درون برنامه ای به توسعه دهندگان پاداش دهند

اپل به کاربران اجازه می دهد که با پرداخت درون برنامه ای به توسعه دهندگان پاداش دهند

به نظر می رسد که اپل بعد از سختگیری هایی که روی سیستم اهدای پاداش در اپ های لایو استریمینگ و پیام رسان چینی انجام داد، حالا می خواهد که رسما از آن پشتیبانی به عمل آورد. از این پس اپلیکیشن های iOS در صورت پشتیبانی از سیستم اهدای پاداش یا انعام، باید این کار را مشابه پرداخت های درون برنامه ای انجام بدهند. این بدان معناست که مطابق قوانین توسعه دهندگان اپل، ۳۰ درصد از پاداش ها به جیب این کمپانی می ریزند.

اپل ضمن رسمیت بخشیدن به این سیستم می خواهد اطمینان حاصل کند که توسعه دهندگان برای فرار از پرداخت سود به کمپانی، نتوانند کاربران را برای اهدای پاداش به وبسایت های خارج از محیط اپلیکیشن ها ارجاع بدهند. در خصوص این موضوع قوانین توسعه دهندگان اپل به شرح زیر است:

۳۰ درصد از پاداش های اهدا شده در اپلیکیشن ها به جیب اپل می ریزند.

«اگر می خواهید که قابلیت های خاصی را درون اپلیکیشن خود آزاد کنید (به عنوان مثال: حق اشتراک، واحد پولی درون بازی، مراحل بازی ها، دسترسی به محتوای پولی یا آزادسازی نسخه کامل) شما ملزم به پرداخت درون برنامه ای هستید. اپلیکیشن ها ممکن است از واحدهای پولی درون برنامه ای برای فراهم کردن امکان پرداخت پاداش یا انعام از سوی کاربر به سازندگان محتوای دیجیتالی استفاده کنند. اپلیکیشن ها ممکن است حاوی دکمه، لینک های خارجی یا روش های دیگری به جز پرداخت درون برنامه ای برای خرید توسط مشتریان نباشند».

جالب است بدانید که کاربران اپل تا کنون بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار در اپ استور پول خرج کرده اند، و شمار دانلود اپلیکیشن های این فروشگاه روز به روز در حال افزایش است. این که اپل برای دادن پاداش در اپلیکیشن ها هم قوانین مشخصی دارد بسیار عالیست، اما توسعه دهندگان برای راه اندازی این سیستم در اپ های خود مجبورند که بخش قابل توجهی از درآمدهای ناشی از پاداش ها را به اپل بدهند.

اما اینجا در مورد اپلیکیشن های استریم زنده هنوز ابهاماتی وجود دارد. اگر توسعه دهندگان برای ایجاد سیستم پاداش مجبور به استفاده از پرداخت درون برنامه ای هستند، این موضوع آن ها را بین اپل و سازندگان محتوا قرار می دهد، که بسته به تلاش خود بیشترین درصد ممکن از پاداش ها را طلب می کنند. حالا سوال اینجاست که آیا توسعه دهندگان می خواهند که از ۷۰ درصد سود دریافتی فقط بخشی از آن را به ایجاد کنندگان محتوا بدهند؟ یا این که سود حاصله را به طور تمام و کمال به آن ها پرداخت می نمایند؟

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato