بالگرد مفهومی ایرباس از دو بال برای دستیابی به سرعت و آیرودینامیک بیشتر بهره می برد

بالگرد مفهومی ایرباس از دو بال برای دستیابی به سرعت و آیرودینامیک بیشتر بهره می برد

اگر به دنبال بالگردی هستیم که با سرعت و کارایی بیشتری به صورت مستقیم پرواز کند، چرا صرفاً دو بال به آن اضافه نکنیم تا آیرودینامیک بیشتری داشته باشد؟ این ذهنیتی است که بالگرد مفهومی Eurocopter X3 را شکل داده است. اخیراً ایرباس از این بالگرد در نمایشگاه Air Show پاریس رونمایی کرده و قصد دارد نسخه آزمایشی آن را نیز تولید نماید.

این بالگرد که با نام رمز Rapid And Cost-Effecting Rotorcraft (یا به اختصار Racer) شناخته می شود، قرار است «بیشترین سرعت، مقرون به صرفگی، تحمل پذیری و بهترین عملکرد» را با خود به ارمفان بیاورد.

بالگرد مورد اشاره می تواند به حداکثر سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و هر دو پروانه و روتورهای اصلی آن توسط دو موتور RTM322 به حرکت در می آیند؛ ضمناً قابلیت «Eco Mode» نیز به بالگرد اجازه می دهد تا در حین پرواز، موتورها را به صورت الکتریکی متوقف کرده و سپس مجدداً راه اندازی کند تا مصرف سوخت کاهش و بُرد افزایش یابد.

گفتنی است که بالگردها به طور رایج با سرعت حدودی ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت حرکت می کنند و سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت این بالگرد مفهومی، مطمئناً می تواند به وسیله ای انقلابی برای حمل و نقل تبدیل شود. در نهایت انتظار می رود که تولید نخستین مدل های Racer از سال ۲۰۱۹ میلادی آغاز شود و در همان سال، نخستین پرواز آزمایشی هم صورت بگیرد. ویدیوی معرفی این بالگرد در پایین قابل مشاهده است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato