توییتر به کمک یک ابزار جدید با پخش اخبار دروغ مبارزه خواهد کرد

توییتر به کمک یک ابزار جدید با پخش اخبار دروغ مبارزه خواهد کرد

توییتر به کمک یک ابزار جدید با پخش اخبار دروغ مبارزه خواهد کرد

به گزارش واشنگتن پست، توییتر مشغول کار روی ابزار جدیدی است که بتواند از انتشار اخبار غیر موثق، گمراه کننده و مضر در محیط این شبکه اجتماعی جلوگیری به عمل آورد. این ابزار در مراحل ابتدایی توسعه قرار دارد و شاید هرگز روشنایی روز را به خودش نبیند، اما در صورت انتشار احتمالا به کاربران اجازه می دهد که توییت های حاوی اطلاعات غلط و گمراه کننده را نشانه گذاری کنند.

در ادامه این گزارش می خوانیم که توییتر برای ساخت ابزار مذکور به تکنولوژی یادگیری ماشینی متوسل شده تا بدین شکل توییت های حاوی الگوهای اسپم مانند و دارای تناقض را پیدا کرده و به این واسطه از نشر اکاذیب جلوگیری به عمل آورد.

موضوع مبارزه با اخبار دروغ موضوع جدیدی نیست.

گفتنی است که این اولین اقدام توییتر برای مبارزه با محتوای مضر محسوب نمی شود. سالهاست که این شبکه اجتماعی در صدد ارائه یک سیستم کاربردی و قابل دسترس برای گزارش نظرات تهدیدآمیز می گردد، اما به نظر می رسد که تا امروز در جلب نظر بسیاری از کاربران موفق نبوده است.

موضوع مبارزه با اخبار دروغ موضوع جدیدی نیست، و همیشه برای شرکت های بزرگ تکنولوژی همچون فیسبوک و گوگل یک چالش اساسی بوده است. به عنوان مثال گوگل اخیرا نتایج جستجویش را طوری بهینه سازی کرده که بهتر از همیشه اخبار کذب را از خبرهای معتبر جداسازی کند. در مورد فیسبوک شاید بتوان گفت که این شرکت پرچمدار مبارزه با چنین اخباری محسوب می شود.

فیسبوک الگوریتم های نمایش خبرهایش را طوری تنظیم کرده که بتوانند منابع غیر معتبر را کاملا از نتایج حذف کنند. غول شبکه های اجتماعی به جز این کار بعضی اخبار را به شکل دست چین شده به نمایش کاربران می گذارد و حتی یک پورتال آموزشی هم راه اندازی کرده تا به کاربران نحوه تشخیص اطلاعات درست از نادرست را هم آموزش دهد. البته فیسبوک دارای یک قابلیت گزارش اخبار دروغ هم هست که به نظر می رسد ابزار تحت توسعه توییتر شباهت زیادی به آن داشته باشد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل