تقریبا یک چهارم کاربران ویندوز طی شش ماه آینده قصد مهاجرت به مک را دارند

تقریبا یک چهارم کاربران ویندوز طی شش ماه آینده قصد مهاجرت به مک را دارند

بر اساس آمار موسسه تحقیقاتی Verto Analytics، تقریبا ۲۱ درصد از دارندگان لپ تاپ های ویندوزی و ۲۵ درصد از دارندگان دسکتاپ ویندوزی قصد دارند طی ۶ ماه آینده کامپیوتر خود را با یک مک تعویض کنند.

موسسه Verto Analytics اخیرا از ۶ هزار کاربر ویندوزی در آمریکا که ۱۸ سال یا بیشتر سن داشته اند نظرسنجی به عمل آورده و نتیجه جالبی به دست آمده است. از شرکت کنندگان، آن هایی که متوسط درآمد سالانه ۱۵۰ هزار دلار و یا بالاتر را دارند علاقه بیشتری به خرید مک و ترک ویندوز نشان داده اند.

برای مقایسه، ۹۸ درصد از کاربران مک قصد دارند که هنگام خرید کامپیوتر بعدی خود باز هم مک بخرند. به بیان دیگر، فقط ۲ درصد از دارندگان فعلی مک می خواهند کامپیوتر بعدیشان ویندوزی (یا سیستم عاملی دیگر) باشد.

مایکروسافت طی سال های اخیر با کامپیوترهای سرفیس در اشکال مختلف توانسته پی سی را کمی نسبت به قبل پر هیجان تر و زنده تر کند. در دسامبر سال گذشته بود که مایکروسافت گفت حالا مردم بیشتری مک های خود را با سرفیس عوض می کنند.

ردموندی ها مک بوک پرو ۲۰۱۶ را ناامید کننده خطاب کردند و می گفتند که حرفه ای ها تمایل بیشتری به سرفس پیدا خواهند کرد.

در ماه آوریل امسال، میزان درآمد سرفس با ۲۶ درصد کاهش نسبت به ۱.۱ میلیارد دلار سال گذشته به ۸۳۱ میلیون دلار رسید. اما برای مقایسه باید گفت که میزان فروش کامپیوترهای اپل با ۱۴ درصد رشد نسبت به ۵.۱ میلیارد دلار سال گذشته، امسال به ۵.۸۴ میلیارد دلار جهش یافت.

لپ تاپ سرفس جدید احتمالا بتواند جایگاه مایکروسافت را در بازار با ثبات تر کند.

ویجیاتو

نظرات ۲۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato