موبایل های جدید شارپ، مجهز به صفحه نمایش واقعاً بدون حاشیه

موبایل های جدید شارپ، مجهز به صفحه نمایش واقعاً بدون حاشیه

در سال ۲۰۱۷ گرایش طراحی موبایل ها به سمت کاهش حاشیه بالا و پایین نمایشگر دستگاه سوق پیدا کرد. با اینکه بیشتر موبایل های پرچمدار اخیر حاشیه ها را کاهش داده اند، ولی شارپ به تازگی دو موبایل جدید را معرفی کرده که تمام پنل های جلویی آنها را صفحه نمایشگر تشکیل می دهد.

شارپ نام هایی برای این دو موبایل در نظر گرفته که تا همیشه در ذهن‌تان حک می‌شوند: FS8016 و FS8010. هر دو دستگاه دارای نمایشگر ۵.۵ اینچی هستند و صفحه نمایش آنها از رزولوشن ۲۰۴۸ در ۱۰۸۰ بهره می برد. تلفن های هوشمند از دو دوربین ۱۲ و ۸ مگاپیکسلی بهره می برند و حافظه رم آنها هم ۴ و ۶ گیگابایتی اعلام شده است.

بر اساس همین مشخصات فوق، می توان حدس زد که با موبایل هایی رده بالا طرف هستیم. البته به قسمت چیپست که برسیم، احتمالاً نظرتان کمی تغییر می کند. موبایل FS8016 از چیپست مجتمع اسنپدراگون ۶۶۰ بهره می برد در حالی که FS8010 میزبان یک اسنپدراگون ۳۳۰ است.

البته امروزه چیپست های میان رده های کوالکام تفاوت چندان زیادی با چیپست های پرچمدارش ندارند و بر اساس آزمایش های انجام شده، قدرت اسنپدراگون ۶۶۰ خیلی هم از اسنپدراگون ۸۳۵ کمتر نیست.

اما آیا باید از معرفی موبایل هایی از سوی شارپ که بخش جلویی آنها صرفاً به یک شیشه صفحه نمایش اختصاص یافته تعجب کرد؟ پاسخ منفی است. چراکه اگر یادتان باشد، همین شرکت بود که در سال ۲۰۱۴، موبایلی با نمایشگر بدون حاشیه در بخش فوقانی به نام «Aquos Crystal» را معرفی کرد؛ محصولی که سه سال پیش، عجیب و فوق العاده به حساب می آمد.

شارپ کمتر از یک ماه دیگر عرضه این دو موبایل را آغاز می کند، هرچند که هنو قیمت نهایی آنها ذکر نشده است. البته، با نگاهی به محصولات خاص شارپ در سال های گذشته، می توان انتظار مبلغی معقول را از ساخته‌ی جدید این شرکت داشت.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato